Nahlédněte do budoucnosti s Lumionem 2023

Říj 25, 2022 | Blog

Pracovali jsme na něčem úžasném! Díky vynaloženému úsilí vám můžeme tuto velkou novinku nyní s nadšením představit.

Dlouho očekávaný Lumion 2023 integruje technologii vykreslování paprsků v reálném čase (Realtime raytracing) a přináší vám tak vizualizační nástroje nové generace. Nová verze, která má být na trh uvedena na začátku příštího roku, znamená začátek nové kapitoly pro Lumion. Představuje novou platformu otevřenou nadčasovým inovacím následujících let.


Nová éra vizualizací

Myšlenka, že 3D vykreslování by mělo být dostupné každému architektovi a designérovi bez ohledu na technické zázemí, nás pohání kupředu už od samého počátku Lumionu. Po celou tu dobu je naším hlavním cílem poskytnout vám tvůrcům spolehlivý způsob, jak v mžiku prezentovat vaši představu budoucnosti prostřednictvím vizualizace. Způsob, jakým lze doplnit formu a funkci vašich návrhů o emoce a prožitek, které se zapíší do srdcí vašich klientů.

Lumion je uznáván pro svůj intuitivní přístup k tvorbě vizualizací déle než dekádu. Práce v něm je flexibilní, jednoduchá a lze se jí velice snadno naučit. Pracovní prostředí samo o sobě, doplněné o široké spektrum funkcí, efektů, materiálů a objektů v zahrnutých knihovnách podporuje a povzbuzuje vaši kreativitu. Zážitek z tvorby je přitom maximálně plynulý a zcela bezproblémový.

Napadlo vás někdy, co má Lumion pod kapotou?


To nejlepší z obou světů

Lumion 2023 si klade za cíl spojit vědu s uměním a nastavit tak nový standard v renderování. Docílit toho chce začleněním technologie ray tracingu vedle klasické rasterizace. Abychom tohoto spojení mohli docílit, museli jsme zcela přepracovat náš jedinečný renderovací engine. Nově vytvořený engine Lumion je speciálně navržen tak, aby sloužil potřebám profesionálů AEC při práci na projektech všech měřítek. Díky detailnímu zpracování a dobrému propojení s nejmodernějšími technologiemi poskytne to nejlepší a nejrychlejší vykreslování ve své třídě.

Lumion 2023 poskytne bezprecedentní úroveň kvality, a to za zachování maximální funkčnosti ihned po instalaci. Zachováno je uživateli tolik oblíbené jednoduché pracovní prostředí plné snadných uzpůsobení scény.

“Lumion 2023 je víc než jen upgrade. Abychom odemkli potenciál ray tracingu nyní i v budoucnu, vykročili jsme více než před 2 lety na dlouhou cestu za kompletním přepracováním našeho renderovacího enginu.

Remko Jacobs, Technologický ředitel společnosti Lumion

V průběhu roku 2023 začne nová vykreslovací platforma pohánějící Lumion dostávat daleko častější aktualizace funkcí a obsahu. Ty budou bezproblémově poskytovány v rámci předplatného Lumion.


Proč nyní?

Technologie ray tracingu je uživatelům grafických karet k dispozici již několik let. Rozhodnutí pro její začlenění do Lumionu se ale řídí stejnými principy, na kterých stavíme po celou dobu našeho působení: přístupnost, stabilita, rychlost a uživatelský prožitek.

Nový renderovací engine Lumion umožňuje pokračovat ve využití našeho softwaru jak uživatelům, kteří disponují grafickými kartami s podporou ray tracingu, tak také těm, kteří si moderní funkci ještě neosvojili. Nedochází přitom k žádnému narušení stávajících pracovních postupů ani prodloužení času potřebného k vytvoření renderu. Zatímco sledování paprsků odemyká možnost vytvářet fyzicky přesné osvětlení, stíny a odrazy s minimálními zásahy, Lumion 2023 vám stále poskytne flexibilní zážitek, který vám pomůže dosáhnout požadovaného výsledku.

Ostatně jádro pudla není v technologii samotné, ale v tom, jakým způsobem je aplikována, aby tak sloužila vyššímu účelu. A to ať už jde o vývoj návrhu, zkoumání nových neotřelých nápadů nebo prezentace vaší vize budoucnosti. Vše záleží jen na vás.

Další informace přijdou v následujících týdnech. Nejčerstvější informace o novinkách najdete na naší stránce na Facebooku.

Každý detail se počítá, Lumion 12.3 je tady!

Volumetrické omni světla. Vlastní povrchové nálepky. Nově animované rostliny a mnoho dalšího. Lumion 12.3 vám vnese do každodenní práce na vizualizacích nové možnosti. Vašim projektům vtiskne texturu a oživí je. https://youtu.be/tfFRoM-KTL4 Lumion 12.3 je k dispozici...

Tvorba renderů plných života: rozhovor s režisérem Rémi Anfossem

Obývací pokoj, Hotel Le Mas. Render z Lumionu od Ten Over Media. Dnes si popovídáme s oceňovaným pařížským režisérem a producentem Rémi Anfossem. Během 10 let své kariéry již stihl pracovat jako asistent režiséra a režisér televizních pořadů, reklamních spotů, ale...

Hardwarová doporučení pro rychlejší 3D rendering v Lumionu

Chcete dostat z Lumionu maximum? V článku vám ukážeme příklady stolních počítačů, notebooků a grafických karet, které zaručeně pomohou rychlejšímu renderingu a efektivnějšímu pracovnímu procesu. Lenivé a prosluněné ráno, renderováno v programu Lumion od Gui Felix...