Nahlédněte do budoucnosti s Lumionem 2023

Říj 25, 2022 | Blog

Pracovali jsme na něčem úžasném! Díky vynaloženému úsilí vám můžeme tuto velkou novinku nyní s nadšením představit.

Dlouho očekávaný Lumion 2023 integruje technologii vykreslování paprsků v reálném čase (Realtime raytracing) a přináší vám tak vizualizační nástroje nové generace. Nová verze, která má být na trh uvedena na začátku příštího roku, znamená začátek nové kapitoly pro Lumion. Představuje novou platformu otevřenou nadčasovým inovacím následujících let.


Nová éra vizualizací

Myšlenka, že 3D vykreslování by mělo být dostupné každému architektovi a designérovi bez ohledu na technické zázemí, nás pohání kupředu už od samého počátku Lumionu. Po celou tu dobu je naším hlavním cílem poskytnout vám tvůrcům spolehlivý způsob, jak v mžiku prezentovat vaši představu budoucnosti prostřednictvím vizualizace. Způsob, jakým lze doplnit formu a funkci vašich návrhů o emoce a prožitek, které se zapíší do srdcí vašich klientů.

Lumion je uznáván pro svůj intuitivní přístup k tvorbě vizualizací déle než dekádu. Práce v něm je flexibilní, jednoduchá a lze se jí velice snadno naučit. Pracovní prostředí samo o sobě, doplněné o široké spektrum funkcí, efektů, materiálů a objektů v zahrnutých knihovnách podporuje a povzbuzuje vaši kreativitu. Zážitek z tvorby je přitom maximálně plynulý a zcela bezproblémový.

Napadlo vás někdy, co má Lumion pod kapotou?


To nejlepší z obou světů

Lumion 2023 si klade za cíl spojit vědu s uměním a nastavit tak nový standard v renderování. Docílit toho chce začleněním technologie ray tracingu vedle klasické rasterizace. Abychom tohoto spojení mohli docílit, museli jsme zcela přepracovat náš jedinečný renderovací engine. Nově vytvořený engine Lumion je speciálně navržen tak, aby sloužil potřebám profesionálů AEC při práci na projektech všech měřítek. Díky detailnímu zpracování a dobrému propojení s nejmodernějšími technologiemi poskytne to nejlepší a nejrychlejší vykreslování ve své třídě.

Lumion 2023 poskytne bezprecedentní úroveň kvality, a to za zachování maximální funkčnosti ihned po instalaci. Zachováno je uživateli tolik oblíbené jednoduché pracovní prostředí plné snadných uzpůsobení scény.

“Lumion 2023 je víc než jen upgrade. Abychom odemkli potenciál ray tracingu nyní i v budoucnu, vykročili jsme více než před 2 lety na dlouhou cestu za kompletním přepracováním našeho renderovacího enginu.

Remko Jacobs, Technologický ředitel společnosti Lumion

V průběhu roku 2023 začne nová vykreslovací platforma pohánějící Lumion dostávat daleko častější aktualizace funkcí a obsahu. Ty budou bezproblémově poskytovány v rámci předplatného Lumion.


Proč nyní?

Technologie ray tracingu je uživatelům grafických karet k dispozici již několik let. Rozhodnutí pro její začlenění do Lumionu se ale řídí stejnými principy, na kterých stavíme po celou dobu našeho působení: přístupnost, stabilita, rychlost a uživatelský prožitek.

Nový renderovací engine Lumion umožňuje pokračovat ve využití našeho softwaru jak uživatelům, kteří disponují grafickými kartami s podporou ray tracingu, tak také těm, kteří si moderní funkci ještě neosvojili. Nedochází přitom k žádnému narušení stávajících pracovních postupů ani prodloužení času potřebného k vytvoření renderu. Zatímco sledování paprsků odemyká možnost vytvářet fyzicky přesné osvětlení, stíny a odrazy s minimálními zásahy, Lumion 2023 vám stále poskytne flexibilní zážitek, který vám pomůže dosáhnout požadovaného výsledku.

Ostatně jádro pudla není v technologii samotné, ale v tom, jakým způsobem je aplikována, aby tak sloužila vyššímu účelu. A to ať už jde o vývoj návrhu, zkoumání nových neotřelých nápadů nebo prezentace vaší vize budoucnosti. Vše záleží jen na vás.

Další informace přijdou v následujících týdnech. Nejčerstvější informace o novinkách najdete na naší stránce na Facebooku.

Omezení studentských licencí programu Lumion přes prázdniny 2024

Obsah: kdo proč od kdy do kdy milostivé léto výjimky další možnosti Omezení licencí Lumion se bohužel dotkne všech studentů a jejich studentských licencí (školní licence fungují normálně dále), jeho cílem ale není omezit studenty ve vzdělávání, nýbrž zamezit...

Lumion 2024: Aktualizace na 24.1.0 – poznámky k vydání

30. května 2024 Lumion 2024.1 je aktualizace obsahu, která přináší nové sportovní vybavení, materiály a předměty do knihovny Lumion .   Lumion 2024.1: Drobné aktualizace Lumion 2024.1.1 – Poznámky k vydání Vyřešené problémy v Lumionu 2024.1.1 31....

Lumion 2024.0: Poznámky k vydání

Představujeme Lumion 2024 Měníme definici realismu a efektivity u vizualizací. Představujeme náhledy ray-tracing v reálném čase. Příroda a sklo plně zapojená do ray-tracing technologie s každým detailem. 5x rychlejší vykreslování RT videa. Lepší výkon. Nový obsah...

Lumion 2024 – vše co potřebujete vědět

Vychází Lumion 2024.0! 20. března 2024 Již více než deset let je Lumion v popředí, pomáhá architektům a překlenuje propast mezi představivostí a realizací. Nyní s Lumionem 2024 pokračujeme v posouvání hranic možného a poskytujeme platformu, kde architekti všech oborů...

První náhled do Lumion 2024

Experimentujte se světlem, barvami a stíny v reálném čase Už je vidět, že se některé z naznačených funkcí a vylepšení stanou skutečností. I když ještě není čas odhalit vše, co se k vám blíží, chceme vrhnout aspoň trochu světla na jeden okouzlující aspekt další verze...