Lumion pro Rhino

Vylepšete své pracovní postupy v programu Rhinoceros a tvořte nádherné vizualizace

Kompatibilita Rhino s Lumionem a render v reálném čase

Program Robert McNeel & Associates Rhinoceros 3D byl vydán v roce 1998. Tento inovativní návrhářský nástroj se stal známým pro svou schopnost pomoci architektům začlenit polygonové sítě, mračna bodů, tělesa, povrchy a NURBS křivky do jejich návrhových pracovních postupů.

Se všemi standardními nástroji pro 3D modelování umožňuje Rhino architektům nápady zhmotnit a dát jim funkci a formu.

S 3D vizualizačním softwarem Lumion už nemusíte hádat, jak bude váš návrh vypadat zasazen do reálného světa. Ať už zvolíte spíše realistické prostředí, nebo se zaměříte na to imaginární, Lumion vám dá všechny potřebné nástroje pro snadnou, ale působivou vizualizaci. Zprostředkujte krásu vašich návrhů z Rhina prostřednictvím krásných textur, detailních modelů a volumetrického osvětlení.

Nejlepší na tom všem však je jednoduchost, s jakou Lumion k této dříve odborníkům vymezené práci přistupuje. Snadno se s ním naučíte pracovat, čímž si otevřete cestu k rychlému vytváření obrázků, videí a 360° panoramat.

“Během vývoje designu používáme Lumion jako nástroj, který klientům předává emoce a pocity z jejich projektu a ukazuje, jak jim zlepší život.”

Stephen Eich,Urban Studio Director, Hollander Design

Proč používat Lumion pro vaše Rhino modely?

  • Vytvářejte vysoce kvalitní obrázky, videa a 360° panoramata rychle a v libovolném bodě pracovního postupu
  • Renderujte svůj model v reálném čase pomocí Lumion LiveSync pro Rhino
  • S více než 6 900 položkami v knihovně obsahu můžete snadno prezentovat svůj návrh v reálném či koncepčním prostředí.
  • Udělejte svým architektonickým návrhem skutečný dojem s pomocí využití více než 1 350 přizpůsobitlených textur materiálů dostupných v knihovně Lumionu
  • Využijte možnosti prezentovat své návrhy ve virtuální realitě

Zachyťe život svých návrhů

Spojením vašeho pracovního při modelování v prostředí Rhina s 3D vykreslováním v Lumionu můžete výrazně zkrátit dobu potřebnou k dosažení kýženého výsledku. Toto plynulé propojení obou programů vám umožní zachytit život, krásu a emoce vašich projektů. Jaký zvolíte pak výstup pro prezentaci je pouze na vás, Lumion si poradí stejně dobře s fotkou, 360° panoramatem, animací i virtuální realitou.

Chcete-li používat Lumion, stačí importovat váš model a začít tvarovat okolní krajinu pomocí spolehlivých a známých nástrojů. Svůj návrh budovy oblékněte do vysoce kvalitních textur materiálů, přidejte interiérové a exteriérové objekty a vykreslete fotorealistický, či koncepční výsledek.

Dva způsoby importu modelu ze Rhina do Lumionu

Rendering v reálném čase s LiveSync

LiveSync pro Rhino je bezplatný plugin umožňující renderování v reálném čase, který vytváří živé propojení projektu Rhino s Lumionem. LiveSync během okamžiku importuje váš model do Lumionu a umožní vám pracovat v obou programech současně.

S pluginem LiveSync uvidíte svou budovu v celém procesu jejího návrhu. Změny v modelu se aplikují okamžitě, získáte proto neocenitelný přehled o vývoji vašich návrhů.

Export z Rhina do Lumionu

I když všeobecně doporučujeme využívat výhod pluginu LiveSync pro zobrazení úprav modelu v Lumionu v reálném čase, můžete samozřejme přikročit také ke klasickému importu. Pro hladší a rychlejší práci doporučujeme exportovat model z Rhina ve formátu .DAE (COLLADA).

Pro více informací o exportu Rhina si prosím přečtěte naše pokyny.

Tips & Rady

Věděli jste, že můžete snížit složitost svého modelu pro rychlejší a plynulejší 3D vykreslování v Lumionu?