Objevte

Lumion

2023

Zrození vaší vize

Tvorba vizualizace není jen dalším krokem v procesu návrhu – je to okamžik, kdy vaše vize ožívá. Lumion 2023 byl navržen tak, aby vás udržoval ve vašem kreativním procesu nerušeně, abyste mohli prezentovat svou vizi budoucnosti přesně tak, jak si ji představujete. To je klíčové, pokud máte mít z tvorby radost. 

To nejlepší z obou světů

Lumion 2023 představuje změnu od samotných základů. Díky přepracovanému renderovacímu enginu, který spojuje výhody rasterizace a ray tracingu, můžete s menším úsilím než dříve dosáhnout ještě realističtějších výsledků. Nastavení renderu se tak podstatně zjednodušilo (ano, jde to ještě více) a přitom kvalita snímků se zlepšila.

Nový efekt ray tracingu (vlevo) & vylepšená kvalita rasteru (vpravo)

Představujeme ray tracing v0.9

Jediným stisknutím tlačítka přidejte do svých renderů realistické světlo, stíny a odrazy. Nový efekt ray tracingu (sledování paprsků) vám umožňuje ovládat počet vzorků a odrazů a dává vám tak větší kontrolu nad konečným výsledkem. Se zapnutým ray tracingem budou vaše rendery automaticky zobrazovat realistické nepřímé osvětlení, odrazy prostoru mimo obrazovku, kontaktní stíny a mnohem více.

Rozsah nového efektu ray tracingu se bude i nadále rozšiřovat a nové přírůstky budou snadno dostupné díky novému funkci aktualizací, která je součástí Lumion 2023. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak sledování paprsků funguje a jaká jsou jeho aktuální omezení, přečtěte si poznámky k vydání.

Jemné stíny

Se zapnutým efektem ray tracing se odhalí i ty nejjemnější stíny.

Nový efekt ray tracingu (vlevo) & vylepšená kvalita rasteru (vpravo)

Realistické textury

Sledujte jak interagují nejjemnější detaily materiálů se světlem.

Odrazy na všech tvarech

Díky novému ray tracingu jsou odrazy na kovových materiálech realistické. Nehledě na geometrii.

Kontaktní stíny

Zachyťte ty nejmenší detaily v místech kde se objekty setkávají snadněji než dříve.

Fyzikální rendering materiálů

V Lumionu 2023 je kvalita stávajících materiálů PBR (physically-based rendering) vyšší než kdy dříve. Díky zbrusu novému ray tracingu má interakce mezi světlem a povrchem materiálu za následek ultra realistické textury. Můžete importovat své vlastní textury nebo kombinovat různé mapy a vytvořit tak přesně takový design, jaký potřebujete.

Kovovost

Nová mapa kovovosti

Bezbarvý lak

Podpovrchový rozptyl

Funguje s rasterizací

Nové vysoce kvalitní materiály

Lumion 2023 přichází s 98 novými materiály, kterými můžete vašim budovám nebo krajinářským návrhům přidat na realismu. Patří mezi ně dřevo, kámen, cihly, omítka, kov, beton, asfalt, zemina a tráva.

Kromě těchto doplňků má Lumion 2023 vylepšený materiál skla, který vám umožní doladit každý detail oken a dalších povrchů projektu. Přidat můžete také vlastní texturu, jako je reliéf nebo námrazu, a upravit zkreslení podle svých představ. Nový skleněný materiál v současné době není kompatibilní s ray tracingem v0.9.

Cihly

Omítka

Dřevo

Rozšířená knihovna obsahu

Usnadněte svým klientům přístup k designu, který se odehrává ve vašich představách s pomocí rozsáhlé knihovny Lumionu plné detailních modelů osob, které vypadají jako živé. Nastavte scénu a ukažte život v jakémkoli projektu tím, že okamžitě přidáte svůj výběr realistických předmětů a nábytku, ať už je to rostlina v rohu místnosti, auta projíždějící kolem budovy nebo dřevěná povrchová úprava židle.

Mezi nové přírůstky do knihovny obsahu Lumionu patří: detailní příroda, 3D statické postavy, auta, vozidla a nábytek.

Kancelářské židle

Interiérové objekty

51 nových assetů včetně kancelářských židlí, pohovek, dekorativních květináčů a dalších

Detailní příroda

24 nových rostlin a modelů stromů

Osoby

100 nových 3D statických postav

Odvedli jsme kus práce abyste vy mohli odvést tu svou

Mód tvorby

Vylepšený editor scény

Vytvoření scény je jednou z nejkreativnějších částí procesu vykreslování. Je to okamžik, kdy sledujete, jak se váš design formuje, a rozhodujete se, jak by měl vypadat a působit.

S přepracovaným rozhraním upřednostňuje editor scén Lumion jednoduchost a snadné použití. Uspořádejte a otočte své položky s přesností pomocí nového nástroje Gizmo a okamžitě zarovnejte objekty prostřednictvím vylepšené funkce AutoSnap.

Editor scén Lumion nyní obsahuje technologii AMD FidelityFX™ Super Resolution 2 (FSR 2) pro upscaling a ostřejší a plynulejší zážitek z vytváření scény.

Mód kamery

Nové trasy kamery

Vytvářejte animace rychleji a snadněji než kdy předtím s novými trasami kamery, které vám poskytnou větší kontrolu nad výsledkem a plynulejší pohyb:

Sledovat objekt – nechte kameru sledovat animovaný objekt nebo postavu.

Dolly shot – pohybujte kamerou v libovolné přímce nastavením počátečního a koncového bodu.

Orbitální dráha – vytvořte dokonale hladkou dráhu kamery jednoduchým nastavením cíle kamery, poloměru koule, výšky kamery a počátečního/koncového bodu.

Postprocesing

Vylepšená korekce barev

Pomocí nového histogramu můžete přesněji vyvážit barvy ve scéně. Barevná korekce se tak více přibližuje grafickým editorům.

Postprocesing

Vylepšená hloubka ostrosti

Upoutejte pozornost na konkrétní část vaší scény umístěním objektů do nebo vně zaostřené oblasti s pomocí vylepšeného efektu hloubky ostrosti.

Výstup renderu

Poměr stran

Ovládejte kompozici svých vizualizací vykreslováním přímo ve vámi preferovaném poměru stran. Vyberte si z řady formátů, včetně čtvercových a svislých poměrů stran, a ušetřete čas při ořezávání fotek a videí.

A bude toho více…

Udržování Lumionu v aktuální verzi je nyní jednoduché. Lumion 2023 představuje zcela nový nástroj pro aktualizaci, který automaticky detekuje všechny nové dostupné funkce a obsah a dává vám možnost spouštět aktualizace v pozadí. Jak pokračujeme ve zdokonalování naší implementace technologie ray tracingu, pracujeme také na transparentnějším plánu rozvoje. Kompletní přehled novinek v Lumionu 2023 naleznete v poznámkách k vydání.