Lumion pro Revit

Přeměňte své Revit projekty v krásné a nezapomenutelné rendery

Plná kompatibilita s Revitem a renderování v reálném čase

Autodesk Revit je CAD a BIM aplikace pro stavební inženýry a architekty, vyvíjená americkou společností Autodesk. Umožňuje parametrické 3D modelování a kreslení prvků při vytváření stavebních projektů.

BIM (Building Information Modeling, informační model budov) je koncept oboru CAD, který nabízí inteligentní objektové 3D navrhování. Revit poskytuje plnou obousměrnou asociativitu. 

Změna v kterémkoliv místě projektu se tak okamžitě projeví ve všech ostatních součástech projektu (pohledy, perspektivy, detaily, výkazy, řezy).  Dokumenty projektu jsou tak automaticky vždy koordinované.

K tomuto principu krásně sedí i plugin Lumion Livesync, který rovnou přenáší data modelu do Lumionu – v reélném čase. Program Revit byl zakoupen firmou Autodesk v roce 2002 od společnosti Revit Technology Corporation

“Během pouhých tří dnů jsem se sama naučila program obsluhovat, sestavila jsem render budovy střední školy a vytvořila pro něj animaci.”

Jacqueline Warner,
Ředitelka, Technogie, Pfluger Architects

Renderování v reálném čase – Lumion LiveSync pro Revit

Lumion LiveSync je bezplatný plugin, který vytváří v reálném čase živé propojení mezi modelovaným projektem v Revitu a vykreslovaným renderem v Lumionu. Co to znamená? Stažením pluginu LiveSync a jeho instalací  můžete tyto dva programy propojit. Jakékoli změny, které provedete na modelu v Revitu, se okamžitě projeví v krásném prostředí Lumionu.

Například v raných fázích procesu návrhu umožní LiveSync vidět,  jak vaše volby BIM modelu ovlivňují fotorealistickou nebo koncepční prezentaci vašeho projektu. To vám dává samozřejmě velkou výhodu v rychlosti vývoje návrhu. Okamžitě se totiž můžete rozhodnout, zda v kontextu prostředí dává váš návrh smysl.

Podívejte se, jak může změna rozměrů obývacího pokoje změnit tok světla. Vyzkoušejte koncepční návrhy střechy a ujistěte se, že zapadají do skutečného okolí projektu.

Zažijte design v kompozici deštivého rána, nebo kancelářskou budovu za projasněné noci. Stáhněte si LiveSync pro Revit a přesvědčte se o pozitivním vlivu vykreslování v reálném čase na vaše pracovní postupy.

Jak Lumion funguje?

Jakmile importujete svůj model do Lumionu, vstoupíte do intuitivního prostředí budování světa, které je tím vhodným nástrojem pro implementaci vašeho návrhu do kontextu reálného života.

Nechtě v krajině vyrůst hory i pohoří, tvarujte kopce, vytvářejte řeky a jezera. S více než 6 900 modely vestavěné obsahové knihovny vám vytvoření věrohodných exteriérových, interiérových, městských i venkovských svén zabere pouhých pár minut.

To vše je doplněno o více než 1 350 přizpůsobitelných materiálů. Vdechněte modelu život, zvyšte jeho estetickou kvalitu, ale i realističnost a ve svých klientech zanecháte trvalou vzpomínku.

Jak vizualizační program Lumion funguje?

1. Renderování v reálném čase

Jestliže chcete vytěžit z pracovních postupů maximum a dosahovat výsledků nejen ve vyšší kvalitě, ale také kratším čase, doporučujeme využít plugin Lumion LiveSync.

Plugin funguje s verzí Lumion 7.3 a všemi novějšími. Umožní vám zobrazovat render vašeho návrhu z Revitu v reálném čase v přednastaveném prostředí Lumionu. Před kliknutím na tlačítko LiveSync se ovšem ujistěte, že máte aktivní “perspektivní 3D pohled”.

Po úspěšném propojení už vám nestojí nic v cestě od původního nápadu k dechberoucímu závěrenému renderu. A to s vyšším pracovním tempem, než kdy dříve.

2. Export z Revitu do Lumionu

Lumion je kompatibilní se všemi CAD a 3D modelovacími programy. Zatímco LiveSync umožňuje rychlejší a hladší práci v reálném čase, model z Revitu můžete do Lumionu samozřejmě importovat ve formě souboru Collada .DAE.

 

Tips & Rady

Věděli jste, že úroveň detailů zakřivených povrchů můžete definovat také během importu modelu do Lumionu? Nebo že můžete umístit všechny textury do jediného souboru .DAE?