Každý detail se počítá, Lumion 12.3 je tady!

Bře 30, 2022 | Blog

Volumetrické omni světla. Vlastní povrchové nálepky. Nově animované rostliny a mnoho dalšího. Lumion 12.3 vám vnese do každodenní práce na vizualizacích nové možnosti. Vašim projektům vtiskne texturu a oživí je.

Lumion 12.3 je k dispozici jako jedna z menších bezplatných aktualizací pro současné uživatele Lumionu 12. Update přináší několik zlepšení, které vám pomohou tvořit rendery ještě o něco podrobnější a živější. Z výstupů pak máte pocit, jako byste si na ně mohli sáhnout. Natolik jsou realistické.

Přímočarý a efektivní proces uzpůsobení materiálů a dalších povrchů je nejen výkonným nástrojem pro zlepšení pracovních postupů, pomůže vám ale také přivádět ke skutečnosti vaše představy. Výsledek vaší vize tak bude atmosféričtější, dechberoucí snímky a videa podtrhnou kvalitní textury a objemové osvětlení.

3D model od CMonje.

Chcete-li se dozvědět o nových funkcích a možnostech Lumionu 12.3, pokračujte v čtení na řádcích níže. Nové funkce si můžete vyzkoušet i bez zakoupené licence, stačí si zažádat o zkušební verzi platnou po dobu 14 dní.


Jak přejít na Lumion 12.3

Máte už licenční klíč Lumionu 12?

Jestliže už licenční klíč Lumionu 12 máte, program aktualizujete o nové funkce a možnosti snadno ve vašem Uživatelském účtu Lumion. Rovněž byste měli obdržet e-mail Začínáme s Lumionem (Getting started with Lumion), který obsahuje pokyny ke stažení.

Máte licenční klíč k Lumionu 11 nebo některé ze starších verzí? 

Doporučujeme vám přejít na modernější verzi Lumion 12 a získat tak přístup k velkému spektru nových funkcí a obsahu, které byly přidány od vydání vaší původní verze. Konkrétně se jedná nejen o níže uvedené funkce, ale také objemová světla, 142 povrchových nálepek, stovky přírodních, interiérových i exteriérových prvků vybavení, nové vysoce realistické materiály a mnohem více.

Každá nová verze Lumionu cílí také na lepší uživatelskou zkušenost, příjemnější pracovní prostředí a vyšší rychlost tvorby vizualizací. Práce s materiály je intuitivnější, skupiny objektů fungují lépe, práce s animacemi je plynulejší. Každá nová verze je o krok blíže k rychlému zhmotnění vaší vize.Pokud máte k upgradu jakékoliv dotazy, neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří vám pomohou zvolit ideální řešení.


Import vlastních povrchových nálepek (Pouze ve verzi Pro)

Prostředí všude kolem vás je plné umění, nedokonalých textur a dalších specifik, které jej dělají jedinečným. Lumion 12 s sebou přinesl při svém vydání 142 povrchových nálepek v knihovně obsahu, a to včetně nedokonalostí, vrypů zubů času, dopravních značek, nástěnných maleb a dalších.

Lumion 12.3 vám umožní importovat vaše vlastní povrchové nálepky. Užijete si tak o něco větší svobodu při tvorbě vizualizací, povrchům doslova vtisknete osobnost a prožitek.

Díky nové funkci můžete importovat libovolné povrchové nálepky, které automaticky převezmou charakteristiky podkladu, na který je umístíte. A to ať už se jedná o betonovou zeď, dřevo, sádru, kov či třeba asfalt. Přímo v programu můžete upravovat také jejich vzhled; uzpůsobit lze barvy, průhlednost, rozměry i prostorovou orientaci.

Protože je použití nálepek jednoduché a intuitivní, zahrnete je do projektu snadno například jako:

  • Ukázku nádherných vzorů a nástěnných maleb, ať už v interiéru nebo exteriéru.
  • Znázornění velké nástěnné malby, uměleckého graffiti či jiného uměleckého díla v městské čtvrti.
  • Nedokonalosti materiálů, jako je poškození stěn, skvrny od pastelek či od vína a stáří stavby. Nálepky můžete použít také jako značky na silnici.
  • Unikátní a pro určitou lokalitu charakteristické prvky, které pomohou vtáhnout diváka do scény, jako by se jí sám účastnil.

Funkce vlastních nálepek se snadno zapracuje do jakéhokoli pracovního postupů, naučit se s nimi pracovat je jednoduché. Pomocí nálepek dodáte prostorům osobnost, barvy a styl.


Objemový světelný efekt pro omni světla (Pouze ve verzi Pro)

Světlo je klíčovým prvkem v boji o diváckou pozornost. Podtrhuje nebo zcela utváří emoce z prostor a dává jim hloubku.

Lumion 12.3 přidává další světelný nástroj, který je dobrým prostředkem k dotváření vizualizací pomocí objemového efektu omni světel.

3D model od CMonje.

Efekt se aplikuje pouhý kliknutím na zdroj světla, není tedy třeba se s ním učit pracovat. Jedním kliknutím doplníte zdroj světla o překrásnou záři, která zaplní vámi zpracované prostory. Abyste dosáhli ještě živějších výsledků, upravte barvu nově přidaných objemových světel, uzpůsobte jejich jas, pokles, stíny a další.

Volumetrický efekt omni světel přináší nejlepší výsledky, když je použit s jemností a citem. Představte si následující scény a vězte, že je pomůže efekt přivést na životu podobnou úroveň:

  • Render hluboké a mlhavé noci.
  • Vizualizace osvětlení úkolů a událostí v prostoru.
  • Vytvořte filmový efekt pro lepší prožitek klientů.
  • Zobrazit prach, mlhu nebo páru; v interiéru i venku.
  • Přidejte pocit objemu a rozsahu prostor.
  • Navrhněte novou perspektivu, z jaké se na návrh dívat.

Situací, ve kterých se objemové osvětlení může hodit, je nespočet. Nálada, atmosféra, emoce — objemový efekt omni světel dodává prostředí větší hloubku.


110 nově animovaných prvků přírody

Knihovna přírody programu Lumion nabízí vše, co můžete pro rychlou tvorbu svěžího a naturálního prostředí potřebovat.

V Lumionu 12.3 si můžete užít větší svobodu a rozmanitost při vytváření prostředí bohatého na detail díky 110 nově přidaným animovaným prvkům, jako je například plevel. Tyto dříve statické objekty nyní hýří životem a dodávají vašemu projektu kontext pro ještě živější videa.

3D model od CMonje.

Díky mnoha vylepšením knihoven, která Lumion 12 přinesl, je vyhledávání těchto nových objektů skutečně hračka. Potřebujete zobrazit zahrádku bující životem, florou i faunou? Doplňte ji o animovaný plevel, květiny a další rostliny.

Zkuste snížit intenzitu efektu větru, abyste viděli, jak se tyto předměty doopravdy pohybují.


Importujte své vlastní poznávací značky vozidel (SPZ)

Lumion 12.3 je celý o efektivním využití síly detailu; bez námahy a zbytečné ztráty času. Zhmotněte svou vizi a prezentujte ji klientovi v prostředí, jaké tady ještě nebylo.

Výše jsme si řekli něco o uzpůsobení povrchů vlastními nálepkami, přidání animovaných rostlin či doplnění scény o objemový efekt omni světel. Ten největší detail, který Lumion 12.3 přináší, je ale možnost osazení vlastních poznávacích značek. Tím scénu pevně ukotvíte do jakékoliv světové lokality a dodáte ji další kontext.

3D model od TEN OVER STUDIO.

Stačí jediné kliknutí a všechny dopravní prostředky mající SPZ uzpůsobí poznávací značku lokalitě projektu. A příběh projektu se vypráví lépe, pokud jeho detaily s umístěním na mapě souhlasí.


Jiná vylepšení práce a výkonu

Každá aktualizace přichází s několika drobnými vylepšeními, které poskytují hladší, rychlejší a stabilnější vykreslování.

Protože renderování by mělo být konec konců zábavné a nemělo by být skličující. Seznam malých vylepšení Lumionu 12.3, včetně možnosti přidat až 32 vrstev, naleznete v poznámkách k vydání Lumion 12.3.


Navrhujte. Vykreslujte. Inspirujte. S Lumionem 12.3.

Lumion 12.3 je dostupný od 1. března 2022. Pokud ještě nemáte svou licenci programu Lumion a chcete posunout svou tvorbu o úroveň dále, navštivte stránku Koupit Lumion.

Studenti se studentskou licencí mohou aktualizovat na verzi Lumion 12.3 v sekci Účet Lumion. O studentských verzích se dozvíte více zde.

Lumion 2024.0: Poznámky k vydání

Představujeme Lumion 2024 Měníme definici realismu a efektivity u vizualizací. Představujeme náhledy ray-tracing v reálném čase. Příroda a sklo plně zapojená do ray-tracing technologie s každým detailem. 5x rychlejší vykreslování RT videa. Lepší výkon. Nový obsah...

Lumion 2024 – vše co potřebujete vědět

Vychází Lumion 2024.0! 20. března 2024 Již více než deset let je Lumion v popředí, pomáhá architektům a překlenuje propast mezi představivostí a realizací. Nyní s Lumionem 2024 pokračujeme v posouvání hranic možného a poskytujeme platformu, kde architekti všech oborů...

První náhled do Lumion 2024

Experimentujte se světlem, barvami a stíny v reálném čase Už je vidět, že se některé z naznačených funkcí a vylepšení stanou skutečností. I když ještě není čas odhalit vše, co se k vám blíží, chceme vrhnout aspoň trochu světla na jeden okouzlující aspekt další verze...

Lumion 2024 – rozhovor o výhledech dalšího roku

Rok transformace 2023 byl pro nás v Lumionu vzrušujícím a transformujícím rokem. Byla to doba významného růstu a základních změn, kdy jsme restrukturalizovali technologii, která pohání náš software, a rozšířili hloubku znalostí a talentů v našem týmu. Posadili...

Co je nového v Lumion 2023.4

Vytvořte design moderní koupelny s knihovnou Lumionu Koupelny jsou důležitou součástí domácností, moderní pěkná koupelna je ukazatelem celé řady věcí. Navrhnout moderní koupelu ale zároveň vyžaduje hromadu prvků, které se mnohdy dají jen těžko sehnat jako 3D modely....