Podívejte se na “Aedas City”, největší architektonickou vizualizaci, jaká kdy v Lumionu vznikla

Led 24, 2022 | Blog

Animace zpracovaná talentovaným renderovacím týmem Beehive vám vezme dech. “Aedas City” je masivní vizualizační projekt, který jasně demonstruje, nakolik jsou možnosti vykreslování v Lumionu neomezené.

Sedm neuvěřitelných architektonických návrhů, jedna dechberoucí animace.

Mezinárodně uznávaná firma Aedas představuje svou kompilaci mistrovsky zvládnutých projektů, které uvádí k životu v největší vizualizaci, jaká byla kdy v programu Lumion vytvořena. Za vlastní vizualizací stojí vizualizační studio Beehive se sídlem v Číně, které jako jedno z prvních v zemi zavedlo do svých pracovních postupů vykreslování v reálném čase.

Město Aedes z ptačí perspektivy, s návrhy a projekty vytvořenými v Aedas a Beehive

Obsahujíce sedm ohromujících návrhů vzniklých v Aedas, ať už se jedná o mrakodrapy, průmyslová a komerční centra či další, projekt “Aedas City” ukazuje působivou schopnost Lumionu poradit si s obrovskými projekty. Možnosti Lumionu jsou skvělé, a to bez ohledu na složitost projektu. Umožňuje plynule tvořit bohatě detailní a živou scénu, renderovat fotky, videa i panoramata a to vše bez zbytečného zdržování.

Panorama města Aedas včetně všech v projektu použitých modelů.

Takto rozsáhlé rendery v minulosti zkrátka nebylo pro většinu architektů možné vytvořit, Lumion ale zavedené dogma bourá a dává rozsáhlé možnosti každému. Vdechuje tak život do procesu vykreslování v jakémkoliv měřítku. Se správným počítačovým vybavením vás čeká práce bez záseků. Své vizualizace můžete tvořit bez překážek v libovolném rozsahu a v souladu s vašimi ambicemi.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o všech 7 projektech obsažených v připojeném videu.


Krátká poznámka k hardwaru

Proces práce v Lumionu vždy závisel na rychické kartě s dostatečným objemem grafické paměti (VRAM). Čím větší grafická paměť je k dispozici, tím větší a detailnější projekty dovede Lumion zpracovat. Technologický pokrok v posledních letech umožnil architektům zapojit se do řady činností, které jim byly omezením ve smyslu výkonu dříve zapovězeny.

Na většině počítačů s lepší grafickou kartou tak můžete svůj velkolepý návrh převést v ohromující obrázky či videa. A to vše hladkou prací bez záseků.

Extrémní měřítko projektu “Aedas City” si vyžádalo pro svou komplexnost a rozsah více než 30 GB grafické paměti VRAM. Na pomoc přispěchala společnost AMD, která tvůrcům poskytla grafickou kartu Radeon PRO W6800 se 32 GB VRAM. S pomocí této karty byl zajištěn plynulý chod při tvorbě scény a rychlý rendering videoklipů.

Projekt “Aedas City” je jedinečný už jen tím, že Beehive vykreslovali animaci se všemi 7 návrhy studia Aedas najednou. Kompletní specifikace sestavy, která tuto práci umožnila, si můžete přečíst níže:

  • Procesor AMD Ryzen 7 5800X
  • Grafická karta Radeon PRO W6800
  • 32 GB VRAM
  • 64 GB RAM

Architektonické návrhy obsažené ve videu

Níže se dozvíte více o 7 architektonických projektech obsažených ve videu “Aedas City”.

Mezinárodní obchodní centrum Wuhan Founder

Zásadním mezníkem ve městě Wuhan by měla být výstavba Mezinárodního obchodního centra Wuhan Founder. Jeho návrh byl inspirován dvěma vznášejícími se draky. V útrobách se skrývají luxusní kancelářské prostory, apartmány a bytové jednotky. Na 240 metrů vysoké severní věži je navrženo sky lobby (Pozn. red.: Obvykle se jedná o prostor sloužící k přestupu mezi výtahy, který zahrnuje obchody, restaurace a jiné společenské vyžití. V češtině nemáme zavedený ekvivalent tomuto slovnímu spojení.) a střešní terasa s vyhlídkou.

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu: 

Leo Liu, ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Keith Griffiths, předseda dozorčí rady a ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Klient: PKU Resources

Věž Shenzhen Transsion

Klient Transsion Holding pověřil společnost Aedas návrhem ikonické budovy centra společnosti v srdci inovačního centra Liuxiandong Headquarters Base, jednoho z nejcennějších inovačních center v okrese Nanshan v Shenzhenu. Designéři v Aedas vytvořili strukturu, která odráží hodnoty a filosofii společnosti Transsion.

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu:

Leo Liu, ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Klient: Shenzhen Transsion Holdings

Plán projektu rozšíření vysokorychlostního nádraží v Humenu

Železniční stanice vysokorychlostní dráhy v Humenu je důležitým dopravním uzlem. Tvoří křižovatku mezi dvěma nejdůležitějšími ekonomickými tepnami v Oblasti většího zálivu. Kříží se zde dopravní trasy Guangzhou-Shenzhen-Hong Kong a Guangzhou-Dongguan-Shenzhen.

Společnost Aedas získala pověření navrhnout rozšíření stávající stanice a naplánovat její budoucí rozvoj. Návrháři v Aedas se rozhodli pro pojetí v podobě městského salonu s vertikálním prostorem poskytujícím přestupní uzel mezi integrovanou podzemní meziměstskou linkou, pozemní dopravou, vysokorychlostní železnicí L2 a metrem. Tím vytvořili městský koridor s provozem 24 hodin denně.

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu: 

Leon Liang, výkonný ředitel společnosti Aedas

Chris Chen, výkonný ředitel společnosti Aedas

Klient: Poly Bay Area Investment and Development CO., LTD.

Druhá a třetí fáze Mezinárodního obchodního centra Zhuhai Hengqin

Svým výhledem na moře a Macao za řekou se vyznačuje Mezinárodní obchodní centrum v přístavní zóně Zhuhai Hengqinu. Rozsáhlá multifunkční zástavba sestává z kancelářských prostor, hotelů, bytů, obchodního centra a obchodní vesnice (Pozn. red.: Jedná se o nákupní oblast koncipovanou narozdíl od obchodního centra tak, aby vyhlížela jako vesnice.).

Návrh čerpal inspiraci ve “vysoké hoře a tekoucí vodě”. Design vytváří celou řadu tematických prostor, které mají za cíl zlepšovat prožitek z nakupování. Dynamické prvky spojují tři hlavní vchody do dvou částí. Hlavní átrium bylo zasazeno do jádra obou částí.

Celkový koncept se projevuje také na fasádě. Systém obvodových stěn klesá podél fasády a spojuje se se stropním systémem celého projektu. Dochází ke zvýšení pohodlí terasovitých prostor a utváření ikonického efektu přítomnosti ve čtvrti.

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu: 

Leo Liu, ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Keith Griffiths, předseda dozorčí rady a ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Klient: Zhuhai Da Heng Qin Company Limited

Budova Suning Plaza v Nanjing Xin Jie Kou

Kancelářské i hotelové prostory, stejně jako ty obchodní v sobě spojuje Suning Plaza, 360 metrů čítající výšková budova situovaná v centru obchodní čtvrti Xinjiekou v Nanjingu.

Vzpřímený a čistý obrys věže čerpá v inspiraci “nefritové pečeti” a kombinuje moderní estetiku s tradiční humanistickou konotací. Dokonale reflektuje firemní kulturu a důvěryhodnost klienta. Zároveň však tvoří jakousi výkladnici historie, kultury a života Nanjingu.

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu: 

Leo Liu, ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Keith Griffiths, předseda dozorčí rady a ředitel pro design všech návrhů společnosti Aedas

Klient: Suning Real Estate Group CO., LTD.

Sídlo a průmyslový park renomované čínské internetové společnosti

Pro ústředí čínského logistického gigantu byl jako jeden z hlavních designových aspektů volen prvek “Propojení”. To je základní charakteristikou sídla společnosti i okolního průmyslového parku.

Návrh se inspiroval ve vesmírné stanici. Každé z jeho oddělení a čtyř jedinečných nádvoří má jinou tématiku a funkci. Mezi budovou sídla, kancelářským parkem a návštěvnickým centrem se nachází řada komerčních aktivit, stolování pod širým nebem, výstavní prostory a prostory pro zaměstnance.

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu: 

Cary Lau, výkonný ředitel společnosti Aedas

Henry Chau, výkonný ředitel společnosti Aedas

Koncepční návrh centra Hangzhou Fuyang Plot 73

Autoři návrhu a projektu: Aedas

Ředitel projektu: 

Cary Lau, výkonný ředitel společnosti Aedas

Henry Chau, výkonný ředitel společnosti Aedas


Lumion umožní zobrazit všechny vaše představy

Ať už se jedná o malou stavbu pro bydlení nebo obrovský komerční komplex, Lumion vám pomůže přivést vaše největší vize k životu. V kombinaci se správným hardwarem odpovídajícím rozsahu a složitosti renderovaného projektu vás nebude nic limitovat.

Hledáte výkonný počítač s optimální konfigurací pro Lumion 12? Podívejte se na našeho rádce zaměřeného na Systémové požadavky.

Lumion 2024: Aktualizace na 24.1.0 – poznámky k vydání

30. května 2024 Lumion 2024.1 je aktualizace obsahu, která přináší nové sportovní vybavení, materiály a předměty do knihovny Lumion .   Lumion 2024.1: Drobné aktualizace Lumion 2024.1.1 – Poznámky k vydání Vyřešené problémy v Lumionu 2024.1.1 31....

Lumion 2024.0: Poznámky k vydání

Představujeme Lumion 2024 Měníme definici realismu a efektivity u vizualizací. Představujeme náhledy ray-tracing v reálném čase. Příroda a sklo plně zapojená do ray-tracing technologie s každým detailem. 5x rychlejší vykreslování RT videa. Lepší výkon. Nový obsah...

Lumion 2024 – vše co potřebujete vědět

Vychází Lumion 2024.0! 20. března 2024 Již více než deset let je Lumion v popředí, pomáhá architektům a překlenuje propast mezi představivostí a realizací. Nyní s Lumionem 2024 pokračujeme v posouvání hranic možného a poskytujeme platformu, kde architekti všech oborů...

První náhled do Lumion 2024

Experimentujte se světlem, barvami a stíny v reálném čase Už je vidět, že se některé z naznačených funkcí a vylepšení stanou skutečností. I když ještě není čas odhalit vše, co se k vám blíží, chceme vrhnout aspoň trochu světla na jeden okouzlující aspekt další verze...

Lumion 2024 – rozhovor o výhledech dalšího roku

Rok transformace 2023 byl pro nás v Lumionu vzrušujícím a transformujícím rokem. Byla to doba významného růstu a základních změn, kdy jsme restrukturalizovali technologii, která pohání náš software, a rozšířili hloubku znalostí a talentů v našem týmu. Posadili...