Vyjádřete se prostřednictvím Lumionu

Led 3, 2022 | Blog

Architekti se často setkávají s nepochopením. Můžete mít nápad na zajímavý design a jeho propojení s reálným světem, ale potřebujete více, než pouhý 3D model, abyste svůj názor správně vyjádřili. Lumion vám pomůže vaši jedinečnou vizi vyjádřit – osobitě, plnu barev a života.

Za každým návrhem se skrývá příběh. Něco, co mu dává význam a kontext.

Když navrhujete rezidenční bydlení, může jít například o příběh celoživotní touhy majitele probouzet se každé ráno s krásným výhledem na vodu.

Chata u jezera, render v Lumionu od Arsalana Mohaghegh Honarvarda z Honarvar Design Studio.

Naproti tomu může interiérový architekt cítit potřebu vyprávět svým designem příběh o hřejivé a přívětivé atmosféře v kuchyni po ránu.

Vintage kuchyně, render v programu Lumion od Aditya Pradana.

Příběhy mohou být ale také ryze praktické. Zahradní příběh se může snažit nechat svůj návrh vyprávět o pohybu lidí, cyklostezkách a dalších důležitých detailech městského parku.

Se srdcem umělce chtějí mnozí architekti popsat své unikátní návrhy, ale potřebují najít cestu, jak to udělat pokud možno jednoduše.

Lumion jakožto program pro 3D vykreslování odstraňuje zábrany překážející volnému vyjádření vašeho uměleckého cítění. Prostřednictvím svých nástrojů a funkcí vám umožní předat bohatý a jedinečný příběh o vašem projektu. Snadno tak ujistíte investora o kreativitě vašeho návrhu. Díky vysoké rychlosti vykreslování a jednoduchosti pracovního postupu nabízí Lumion přímou cestu od vaší představivosti, přes 3D model až k samotné vizualizaci. 

V příspěvku se dočtete, jakým způsobem přispěje Lumion k vaší prezentaci a vyjádření myšlenek stojících za vašimi návrhy. Lumion z procesu tvorby renderů odstraňuje obtíže a nejasnosti spojené s vytvářením dechberoucích renderů. Vaše vizualizace předají přesně to poselství, které do nich vtisknete.


Zcela odlišná liga architektonických vizualizací

Když se v minulosti mluvilo o tvorbě renderů a vizualizací, tyto pojmy se zdály být spíše produktem magie či ilusionismu, než snadno dosažitelnou realitou. Tvorba působivých renderů s realistickou atmosférou tak byla vyhrazena pouze opravdovým zaměřeným expertům.

Lumion tyto představy o komplikované tvorbě změnil a zboural bariéry stojící mezi architekty a jejich vizualizacemi.

Celý prožitek nespočívá ale jen ve výsledném produktu. Lumion nabízí zcela odlišný pocit z tvorby již od svého spuštění. V nabídce narazíte na čisté a a přímočaré rozhraní, které vaši práci nejen urychlí, ale také usnadní.

Jakmile zvolíte scénu, Lumion vás sám navede na import vašeho modelu z jakéhokoliv CAD softwaru (navíc je možné využít živé propojení prostřednictvím Lumion LiveSync).

I když je Lumion kompatibilní se všemi CAD softwary, propojení v reálném čase prostřednictvím funkce LiveSync je aktuálně dostupné pouze pro SketchUp, Revit, ArchiCAD, AutoCAD, Vectorworks, Rhino a BricsCAD.

Po importu si už můžete užívat příjemného a naplňujícího pocitu z tvorby.

Přidejte do scény život a charakter díky více než 6 200 dostupným modelům v Knihovně prvků zabudované v programu. Ta obsahuje kromě animovaných osob také široké spektrum stromů, rostlin, světel, nábytku, aut a mnohého dalšího.

Model konferenční místnosti od autora Angello Marques Arquitetura e Design.

Vdechněte povrchům vašeho modelu život prostřednictvím více než 1 200 možností materiálů, ať už se bude jednat o cihly, beton, sklo, dřevo či celou řadu jiných. Všechny se nacházejí na kartě Materiály a mohou být kompletně přizpůsobeny vašim potřebám, a to ve smyslu barvy, posuvu mapování, povětrnostních vlivů, napadaného listí, zaoblení hran, odlesků a dalších efektů.

Návrh modelu od Ten Over Studio.

Upravujte terén v nabídce karty Krajina. Přiřazené nástroje vám umožní kompletní přetváření terénu či práci s vodou. Navíc je dostupná funkce OpenStreetMaps, díky které můžete využít terén z online map.

Poslední z důležitých karet je karta Počasí. Ta zajistí neomezené možnosti volby povětrnostních podmínek, osvětlení, ale také využití Reálné Oblohy.

Po dokončení všech úprav je na čase se pustit do tvorby finálních obrázků, videí a panoramat. Pro výstupy nabízí program více než 60 efektů, které transformují váš render na umělecké dílo. Bez prodlení můžete generovat ortografické pohledy, unikátní animace s fázováním a nastavením dílčích pozic videoklipu. Vylepšete osvětlení pomocí Světla oblohy, Stínů, Hyperlight a Barevné korekce.

Starostmi nezatížený proces tvorby v programu Lumion by se dal popisovat v mnoha slovech, stejně jako jeho funkce, důležité je však to, že Lumion nikdy nebyl tvořen tak, aby působil jako “program”. Jeho podstatou je být součástí cesty architekta, a to už od samotného kreativního návrhu až k finální podobě stavby.

V Lumionu jsou možnosti kreativního vyjádření prakticky neomezené.


Jakým způsobem podporuje Lumion kreativní vyjádření

Zavřete oči a pomyslete na to, jak by měla vypadat dokonalá prezentace vašeho návrhu. Máte to? Jak si ji představujete? Jedná se o statický pohled v exteriéru, nebo se vám před očima pohybují lidé a rušná automobilová doprava? Jak vyhlíží krajina a stromy v okolí?

‘NOBITA House, Childhood Memories’, render v programu Lumion od Odin Architects.

Nebo jste se naopak ocitli uvnitř vašeho návrhu, abyste nabrali pocity z prostoru, nebo si jednoduše vychutnali podmanivých detailů, mezi jaké patří například paprsky světla procházející okny, nebo teplo krbového ohně?

Vaše vize nemusí být nutně fotorealistická. Možná je vaším cílem, aby vizualizace návrhu působila spíše artistickým či koncepčním dojmem. Nereálné světlo, pastelové barvy a surrealistickou atmosféru posouvající emocionální prožitek na vyšší úroveň není možné přehlédnout.

Procvičování vizualizace nálady inspirované Marcusem Cederbergem, render v programu Lumion od Gemma Galeno (Instagram: @gigarchdesign).

Škála možností je zkrátka neomezená, bez ohledu na to, jaký příběh má vaše práce vyprávět. Lumion vám umožní vytvořit a předat jedinečnost vize, která se pojí s vaším návrhem.

I když máte ve svém studiu dům, který se liší od jakékoliv architektonické formy, Lumion vám umožní jeho snadnou aplikaci a následné vkládání do všech budoucích snímků, videí a panoramat.

Model návrhu od Ten Over Studio.

Funkce Styly vám umožní dodat renderu všechny potřebné prvky potřebné pro vámi preferovaný výsledek. Berte ji spíše jako možnost personalizace; po přidání stylu bude chybět už jen pár kroků k jedinečnému a podmanivému renderu.

Příklad stylu Overcast (Zataženo), upraveno několika dalšími efekty.

Posilte realističnost pomocí Odrazů, které dají renderu hloubku interakcí mezi budovami a terénem.

Objevujte efekt Srážek a jeho schopnost posunout vizualizace po emocionální stránce ještě o kus dále. Posilte pocit osvěžujícího chladivého deště v horkém letním dni, nebo zasaďte pod zlověstně působící kupovité mraky táhnoucí se na obzoru. Nechtě diváka žasnout nad silami přírody.

Funkce Fotozákres vám umožní vsadit návrh do konkrétní fotografie, tedy do skutečného místa, které je na světě jedinečné.

Fotozákres v Lumion, render v programu Lumion od Arch Randz Gomez.

Začněte tvořit orografické pohledy, se kterými se vaši klienti ještě nikdy nesetkali, ale v každé budoucí prezentaci je budou vyžadovat.

Ukažte unikátnost konstrukce vaší budovy prostřednictvím animovaného efektu fázování.

Render koncepčního modelu, render v programu Lumion od AoDK, Inc.

Každá jediná volba spočívající v efektech přiřazených tvorbě fotek, videí a panoramat vám dává možnost proměnit render v jedinečný výstup, ke kterému se se slovy: “Je to můj návrh a vložil jsem do něj srdce.” hlásit.


Nechte svou osobnost zazářit prostřednictvím renderů

Vizualizace architektonických návrhů je dnes již téměř nezbytností, ať už pro soukromé klienty, developery, úřady a komunitní projekty. Zkrátka pro každého, kdo má váš návrh adoptovat a umístit ve svém okolí. Ve městě zkrátka nikdo po nevkusné budově netouží.

V procesu vývoje návrhu vás nenechá Lumion na holičkách a dokonale zapadne do každodenní rutiny pracovního procesu. Pomůže vám vstoupit do kreativního proudu a vykreslovat obrázky efektivně v každé fázi projektu.

Tři dramatické pohledy Před/Po, render v programu Lumion od Suraj Karki (Instagram: @_yesk).

Když pak dojdete do závěrečné etapy, kterou je veřejné odhalení či prezentace klientovi, Lumion pro jeho intuitivní funkce a nástroje oceníte. Teprve vizualizace totiž přivede váš návrh k životu.

Pokud si chcete renderovací nástroj Lumion vyzkoušet, získejte 14 denní zkušební licenci.

Zvažujete možnosti vizualizačních softwarů do vaší firmy? Zažádejte si o funkčně neomezenou zkušební verzi Pro, která vám umožní schopnosti Lumionu vyhodnotit.

Lumion 2024.0: Poznámky k vydání

Představujeme Lumion 2024 Měníme definici realismu a efektivity u vizualizací. Představujeme náhledy ray-tracing v reálném čase. Příroda a sklo plně zapojená do ray-tracing technologie s každým detailem. 5x rychlejší vykreslování RT videa. Lepší výkon. Nový obsah...

Lumion 2024 – vše co potřebujete vědět

Vychází Lumion 2024.0! 20. března 2024 Již více než deset let je Lumion v popředí, pomáhá architektům a překlenuje propast mezi představivostí a realizací. Nyní s Lumionem 2024 pokračujeme v posouvání hranic možného a poskytujeme platformu, kde architekti všech oborů...

První náhled do Lumion 2024

Experimentujte se světlem, barvami a stíny v reálném čase Už je vidět, že se některé z naznačených funkcí a vylepšení stanou skutečností. I když ještě není čas odhalit vše, co se k vám blíží, chceme vrhnout aspoň trochu světla na jeden okouzlující aspekt další verze...

Lumion 2024 – rozhovor o výhledech dalšího roku

Rok transformace 2023 byl pro nás v Lumionu vzrušujícím a transformujícím rokem. Byla to doba významného růstu a základních změn, kdy jsme restrukturalizovali technologii, která pohání náš software, a rozšířili hloubku znalostí a talentů v našem týmu. Posadili...

Co je nového v Lumion 2023.4

Vytvořte design moderní koupelny s knihovnou Lumionu Koupelny jsou důležitou součástí domácností, moderní pěkná koupelna je ukazatelem celé řady věcí. Navrhnout moderní koupelu ale zároveň vyžaduje hromadu prvků, které se mnohdy dají jen těžko sehnat jako 3D modely....