Omezení licencí Lumion se bohužel dotkne všech studentů středních i vysokých škol, jeho cílem není omezit studenty ve vzdělávání, ale zamezit zneužívání studentských verzí. To se bohužel stalo příliš častým jevem a jediný způsob, který nebude ani do budoucna snad pro nikoho bolestný, je omezení funčnosti těchto licencí o těchto prázdninách

Proč?

Nejde o to, že by byl problém, když student začne pracovat sám na sebe a při prvních 2-3 zakázkách si se studentskou verzí vydělá na komerční licence různých SW. To považujeme všichni za legitimní, myslím si. Problém nastává, když se zneužívají studentské licence v již zaběhlých ateliérech, kde pořízení legální verze nic nebrání. Snad jen snaha za každou cenu ušetřit na všem, což je o to méně pochopitelné nakolik se neživí tyto ateliéry prodejem fyzických produktů. Navíc základní licence stojí “jen” okolo 15 tísíc na rok a umí téměř vše, viz. video ZDE.

Zneužívání studentských licencí není fér k nikomu. Samozřejmě to není fér k výrobci programu a nám. Ale ani k platícím uživatelům, kteří mají mít za poctivý přístup konkurenční výhodu. Není to fér právě ke studentům, tady vlastně z velmi mnoha důvodů, je to nejen zneužívání licencí, ale i samotných studentů. Před tím, než by měl výrobce záminku omezit studentské licence, jsme se rozhodli jít touto cestou. Dočasné omezení licencí na dobu, kdy drtivá většina studentů licence nepotřebuje, je podle nás nejefektivnějším způsobem zamezení tohoto nežádoucího jevu. Pokud totiž vizualizace takto tvoříte, potřebujete nějakou kontinuitu, zákazníci nepočkají 2-3 měsíce (někdy ani týden).

Věříme, že tomu rozumíte a výjdete nám vstříc s tím, že pokud budete opravdu Lumion potřebovat přes prázdniny, tak se pokusíte jeho použití smrsknout do max. 14 dní. (V období mezi 16.7.-16.8. budou licence dodávány jen velmi výjimečně) Pokud jste ve firmě, kde se Lumion může hodit, tak prosím jděte tou správnou cestou – trial licence a kontaktování nás.

Prosíme nepište, že Lumion nutně potřebujete, pokud si chcete jen něco vyzkoušet. To bohužel není tyto prázdniny důvod k poskytnutí licence. Vyzkoušet si program můžete později, děláme i během roku hromadu akcí, navštěvujeme školy atd.

Kdy?

Středoškolské licence jsou vypnuty k 1.7.2023 a vysokoškolské licence k 8.7.2023. Zapnuty budou opět zase těsně před začátkem školního roku / semestru.

Automatické zapnutí se týká ale jen licencí, které byly objednány na již aktuální verzi Lumion 2023, pokud jste měli ještě starší verzi Lumion 12, tak si prosím před začátkem školního roku požádejte o novou (nahoře v menu Student).

Pokud legalizujete, zapneme Vám v případě potřeby dočasně i studentskou licenci.

Pokud jste používali studentskou licenci jinak než se má a postavíte se k tomu čelem, koupíte si nějakou komerční verzi, tak vám zapneme pro zjednodušení přechodu na omezenou dobu i verzi studentskou. Nebudete tak muset dělat rozpracované projekty od nuly a prostě začnete na těch nových dělat už správně v komerční verzi.

Výjimky?

Pokud potřebujete dokončit nějakou vizualizaci, můžete, ale udělejte si na to čas a licenci vám zapneme na max. 14 dní i přes období vypnutých licencí. Pokud máte závažný důvod, například druhý pokus maturity, odložené obhajoby atd. Napište nám v takovém případě na info@lumion.cz a počítejte prosím s tím, že nereagujeme úplně obratem. Doložte prosím ale jasně, že nastala nějaká taková situace, pak vám rádi licenci poskytneme.

Pokud děláte nějaký speciální projekt, který vyžaduje delší nebo soustavnou práci, tak nám prosím pošlete konkrétní dohledatelné/ověřitelné detaily k tomuto projektu a vaší účasti na něm. Posílejte prosím též informace na info@lumion.cz

Chcete se vzdělávat i přes prázdniny?

Pokud se chcete zlepšovat ve vizualizacích s Lumionem, tak si můžete udělat na to čas a na 14 dní si aktivovat licenci, viz. text výše (předtím se třeba podívat na nějaký tutoriál na youtube). Nebo se můžete za námi rovnou zastavit na Lumion Kemp, kde se toho dozvíte a naučíte nejvíc. 🙂