Obsah:

  • kdo
  • proč
  • od kdy do kdy
  • milostivé léto
  • výjimky
  • další možnosti

Omezení licencí Lumion se bohužel dotkne všech studentů a jejich studentských licencí (školní licence fungují normálně dále), jeho cílem ale není omezit studenty ve vzdělávání, nýbrž zamezit zneužívání studentských verzí. To se bohužel stalo příliš častým jevem a nejrozumnější omezení (aby nebylo nutné zavádět jiná omezení v průběhu celého roku) je vypnout licence na prázdniny. Pracujeme ale na nových technologiích, které nám už nyní pomáhají postupně takové nelegální využití odkrývat, takže další prázdniny již vypnutí nebude zřejmě nutné. Samozřejmě počítáme s tím, že někdo licenci potřebuje využívat ze vzdělávacích důvodů i přes tyto prázdniny, pro takové zde bude možnosti licenci obnovit.

Proč?

Nejde o to, že by byl problém, když student začne pracovat sám na sebe a při prvních 2-3 zakázkách si se studentskou verzí vydělá na komerční licence různých SW. To považujeme všichni za legitimní, myslím si. Problém nastává, když se zneužívají studentské licence v již zaběhlých ateliérech, kde pořízení legální verze nic nebrání. Snad jen snaha za každou cenu ušetřit na všem, což je o to méně pochopitelné nakolik se neživí tyto ateliéry prodejem fyzických produktů. Navíc základní licence stojí “jen” okolo 15 tísíc na rok a umí téměř vše, viz. video ZDE. (starší verze)

Zneužívání studentských licencí není fér k nikomu. Samozřejmě to není fér k výrobci programu a nám. Ale ani k platícím uživatelům, kteří mají mít za poctivý přístup konkurenční výhodu. Není to fér právě ani k vám, ke studentům. Před tím, než by měl výrobce záminku omezit studentské licence, jsme se rozhodli jít touto cestou. Dočasné omezení licencí na dobu, kdy drtivá většina studentů licence nepotřebuje, je podle nás nejefektivnějším způsobem zamezení tohoto nežádoucího jevu. Pokud totiž vizualizace takto tvoříte, potřebujete nějakou kontinuitu, zákazníci nepočkají 2-3 měsíce (někdy ani týden :).

Věříme, že tomu rozumíte a výjdete nám vstříc s tím, že pokud budete opravdu Lumion potřebovat přes prázdniny, tak se pokusíte jeho použití omezit na co možná nejkratší dobu. Pokud jste ve firmě, kde se Lumion může hodit, tak prosím jděte tou správnou cestou – trial licence, kontaktování nás a případně standardní využití.

Prosíme nepište, že Lumion nutně potřebujete, pokud si chcete jen něco vyzkoušet. To bohužel není tyto prázdniny důvod k poskytnutí licence. Vyzkoušet si program můžete později, děláme i během roku hromadu akcí, můžete dorazit i na Lumion Kemp, navštěvujeme školy atd.

Kdy?

Licence se vypínají počínajíc dnešním dnem, dostupné budou na začátku školního roku. Prvně logicky pro studenty základních a středních škol, následně při začátku semestru pro studenty vysokých škol.

Pro získání licence bude třeba vypnit formulář a poslat aktuální potvrzení o studiu na aktuální školní rok/semestr.

Milostivé léto 2024 – Pokud legalizujete, zapneme Vám v případě potřeby dočasně i studentskou licenci.

Pokud jste používali studentskou licenci jinak než se má a postavíte se k tomu čelem, koupíte si nějakou komerční verzi, tak vám zapneme pro zjednodušení přechodu na omezenou dobu i verzi studentskou. Nebudete tak muset dělat rozpracované projekty od nuly a prostě začnete na těch nových dělat už správně v komerční verzi.

Výjimky?

Pokud potřebujete dokončit nějakou vizualizaci, můžete, ale rozmyslete si kolik na to potřebujete času. Pokud máte závažný důvod, například druhý pokus maturity, odložené obhajoby, nějaký školní projekt běžící i přes prázdniny – licenci vám poskytneme/obnovíme. Potřebujeme to ale něčím doložit. Zapnutí není automatické a pokud bude uvedený důvod zapnutí z našeho pohledu nelegitimní, tak vás budem kontaktovat ohledně detailů.

Výjimky je možné zadat přes formulář zde:

Chcete se vzdělávat i přes prázdniny?

Pokud se chcete zlepšovat ve vizualizacích s Lumionem, tak si můžete udělat na to čas a na pár dní si aktivovat licenci, viz. text výše (předtím se třeba podívat na nějaký tutoriál na youtube). Nebo se můžete za námi rovnou zastavit na Lumion Kemp, kde se toho dozvíte a naučíte nejvíc. 🙂