Jak zmenit objem Virtuální paměti ve Windowsu?

Srp 12, 2022 | Řešení potíží, Znalostní základna

1. Co je virtuální paměť?

Při práci na vysoce komplexních nebo detailních projektech může Lumion zaplnit vaši grafickou nebo operační paměť (například při importu velice rozsáhlých a detailních modelů).

Pokud se tak stane, program si sáhne do Virtuální paměti. Tento typ paměti se zakládá na vymezení určitého volného prostoru na pevném disku. Prostor je poté využíván programy jako Virtuální paměť. Doporučujeme nastavení prostoru Virtuální paměti na minimálně 50 GB, pro velmi komplexní projekty však lépe mezi 100 GB až 150 GB.

Pokud chcete změnit objem Virtuální paměti, nebo si ověřit její současné nastavení ve vašem počítači, pokračujte podle návodu níže.

Poznámka: Virtuální paměť zabere část vašeho úložného prostoru na pevném disku. Ujistěte se proto, že máte na disku dostatek místa pro její zvětšení. Jestliže se rozhodnete nastavit Virtuální paměť na disku, kde se nachází složka Dokumenty (typicky se jedná o disk C), ujistěte se, že po rozšíření virtuální paměti zůstane na disku stále minimálně 30 GB volného místa. Lumion tento prostor potřebuje pro bezproblémové fungování. 

2. Jak zvětšit objem Virtuální paměti:

2.1: V prostředí operačního systému Windows klikněte na tlačítko Start, napište slovo “výkon” do vyhledávacího pole s vyberte “upravit vzhled a výkon systému Windows”.

2.2: V okně “Možnosti výkonu” klikněte na kartu “Pokročilé” a klikněte na “Změnit” v sekci Virtuální paměť.

2.3: Vyberte disk, na kterém je dostatek volného místa a změňte “Počáteční” a “Maximální velikost” na požadované hodnoty.

2.4: Zrušte zaškrtnutí možnosti “Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru pro všechny jednotky”, poté klikněte na “Nastavit”, dále na “OK” a restartujte počítač.

Jestliže potřebujete pomoc s uvolněním místa na disku, postupujte dle níže uvedených webových stránek společnosti Microsoft.

  • Externí odkaz: Jak uvolnit místo na disku v OS Windows – Doplníme

Jaký zdroj vyžaduje Lumion?

1. Požadavky na Zdroj pro stolní počítač Poznámka: Níže uvedené informace souvisí pouze se stolními počítači. Notebooky jsou vždy dodávány s vhodným zdrojem proudu. Zdroj patří mezi velice důležité komponenty, na kterých se nevyplatí příliš šetřit. Zdroj s...

Jaký notebook doporučujeme?

1. Nejdůležitější doporučení: Důležité: Grafické karty v noteboocích mají typicky výkon o přibližně 40 % nižší, než stejně pojmenovaný model grafické karty určený pro stolní počítač. Například Nvidia RTX 3080 ve verzi pro stolní počítač dosahuje v PassMarku přes 25000...

Jaký počítač potřebujete k práci v Lumionu 12?

1. Pro dobrou a nerušenou práci v Lumionu 12 budete potřebovat: Moderní počítač s vysoce výkonnou samostatnou grafickou kartou. Připojení k internetu. Počítač, který dosahuje nebo převyšuje Doporučené nebo Optimální požadavky (v závislosti na vašich potřebách)....

Jak zjednodušit model před importem do Lumionu?

1. Jak na to Pokud se pokusíte do Lumionu importovat projekt, který je s ohledem na vybavení vašeho počítače příliš komplexní, dokončení procesu importu zabere hodně času. Abyste proces importu urychlili, doporučujeme postupovat dle následujících kroků: 1.1: Skryjte...