Jak zjednodušit model před importem do Lumionu?

Srp 12, 2022 | Import a export, Znalostní základna

1. Jak na to

Pokud se pokusíte do Lumionu importovat projekt, který je s ohledem na vybavení vašeho počítače příliš komplexní, dokončení procesu importu zabere hodně času.

Abyste proces importu urychlili, doporučujeme postupovat dle následujících kroků:

1.1: Skryjte povrchy a objekty, které nejsou pro požadovanou vizualizaci důležité už ve svém 3D/CAD programu, ještě před zahájením importu do Lumionu.

1.2: Místo klasického importu prostřednictvím souboru formátu .DAE upřednostněte využití pluginu LiveSync, který zajistí rychlejší a méně náročný import.

1.3:  Zvažte, jestli nemůžete model rozdělit na několik částí, které budete importovat nezávisle na sobě. Lumion importuje menší dílčí modely rychleji, než jeden velký projekt.

1.4: SketchUp

 • Skimp: Tento nástroj redukuje podrobnost modelu (počet polygonů) a zahrnuje také nástroj pro snadný import a mapování textur.
 • Material Resizer: Tento nástroj zkontroluje velikost materiálových textur ve vašem modelu a umožní vám je rychle a jednoduše zmenšit.
 • CleanUp3: Tento nástroj pročistí a optimalizuje váš model vytvořený ve SketchUpu.

1.5: Revit

 • Posuvník Vyhlazení povrchu vám umožní definovat, jak podrobně by mělo být vykresleno zakřivení ploch.
 • Pokud tento posuvník nastavíte na maximum, tedy extrémně podrobné zakřivené plochy, bude mít toto nastavení zásadní dopad na čas, jaký bude vyžadovat import do Lumionu, stejně jako na plynulost práce a následné vykreslování vizualizace.
 • Z tohoto důvodu doporučujeme nastavit tento posuvník na nejnižší možnou hodnotu, při které křivky působí stále ještě dostatečně vyhlazené.

1.6: Rhino

 • Ještě před exportem modelu z Rhina do Lumionu  použijte nástroj Hustota k redukci vyhlazení zakřivených tvarů.
 • Horní menu v programu Rhino -> Soubory -> Vlastnosti -> Síť -> Vlastní -> Hustota -> 0,0
 • Více informací zjistíte na níže uvedené stránce:
 • Externí odkaz: Rhino Mesh Settings

1.7: 3ds Max

 • Před exportem z programu 3ds Max do Lumionu použijte pro redukci detailu křivkových modelů modifikátor ProOptimizer.

1.8: Vectorworks

 • Upravte nastavení OpenGL pro snížení detailnosti modelu.

Jaký zdroj vyžaduje Lumion?

1. Požadavky na Zdroj pro stolní počítač Poznámka: Níže uvedené informace souvisí pouze se stolními počítači. Notebooky jsou vždy dodávány s vhodným zdrojem proudu. Zdroj patří mezi velice důležité komponenty, na kterých se nevyplatí příliš šetřit. Zdroj s...

Jaký notebook doporučujeme?

1. Nejdůležitější doporučení: Důležité: Grafické karty v noteboocích mají typicky výkon o přibližně 40 % nižší, než stejně pojmenovaný model grafické karty určený pro stolní počítač. Například Nvidia RTX 3080 ve verzi pro stolní počítač dosahuje v PassMarku přes 25000...

Jaký počítač potřebujete k práci v Lumionu 12?

1. Pro dobrou a nerušenou práci v Lumionu 12 budete potřebovat: Moderní počítač s vysoce výkonnou samostatnou grafickou kartou. Připojení k internetu. Počítač, který dosahuje nebo převyšuje Doporučené nebo Optimální požadavky (v závislosti na vašich potřebách)....

Jak zmenit objem Virtuální paměti ve Windowsu?

1. Co je virtuální paměť? Při práci na vysoce komplexních nebo detailních projektech může Lumion zaplnit vaši grafickou nebo operační paměť (například při importu velice rozsáhlých a detailních modelů). Pokud se tak stane, program si sáhne do Virtuální paměti. Tento...