Lumion pro SketchUp

Oživte své 3D modely SketchUp prostřednictvím Lumionu

Plná kompatibilita se SketchUp a renderování v reálném čase

Lumion je vytvořen právě pro ty architekty, kteří potřebují spolehlivý nástroj k oživení svých modelů SketchUp. Díky široké kompatibilitě a vykreslování modelu SketchUp v Lumionu v reálném čase dojde k vytvoření efektivnějších pracovních postupů. Vaše práce bude probíhat rychleji a navíc bez zbytečného stresu.

Váš model vyvíjený v prostředí programu SketchUp si můžete v průběhu procesu návrhu kdykoliv prohlédnout v nádherném prostředí Lumionu, a to všetně fotorealistických klimatických podmínek, osvětlení, modelů z knihovny nábytku a dalšího obsahu a také efektů špičkové kvality.

Proč zvolit Lumion pro SketchUp?

  • Vytvářejte kvalitní a detailní rendery v kterékoliv fázi návrhu
  • Vykreslujte v reálném čase s pomocí pluginu Lumion LiveSync
  • Vdechněte svým návrhům textury, život i emoce prostřednictvím více než 1 350 realistických materiálů
  • Snadno tvořte realistické, nebo klidně jen koncepční snímky a videa pomocí více než 6 900 prvků knihovny obsahu
  • Produkujte vysoce kvalitní obrázky v řádu pouhých minut; během několika hodin vygenerujete i video
  • Držte tempo s moderním světem prostřednictvím 360 stupňových panoramat pro interaktnívní prezentace a virtuální realitu

Od SketchUpu ke krásné vizualizaci

Propojením programů SketchUp a Lumion zásadně zredukujete dobu potřebnou pro tvorbu fotorealistických renderů, videí a 360 stupňových panoramat vašich návrhů.

Svůj model můžete jednoduše importovat, vytvarovat kolem něj terén prostřednictvím intuitivních nástrojů, oblečte budovu a její okolí do vysoce detailních textur materiálů. Přidejte interiérové i exteriérové prvky, upravte životní prostředí a spusťe render. Ať už se jedná o koncepční či fotorealistický model, snímek bude hotov během pouhých minut.

Jak vizualizační program Lumion funguje?

Živý render pomocí LiveSync

Plugin Lumion LiveSync, který je k dispozici zdarma, vám umožní bezproblémové a rychlé propojení mezi vašim modelem ze SketchUpu a uzpůsobeným vizualizačním prostředí v Lumionu. Každá změna v modelu se automaticky provádí v reálném čase také ve vizualizaci. To vám ušetří čas při vývoji návrhu a zredukuje čas pro vývoj potřebný. Výsledný produkt totiž vidíte celou dobu před sebou.

Klasický import do Lumionu

Lumion je kompatibilní téměř se všemi 3D projekčními programy a umožňuje bezchybný import nativních souborů z aplikace SketchUp (.skp). Pokud potřebujete model exportovat v jiném formátu, jako je DWG, COLLADA nebo FBX, Lumion importu takových formátů neklade žádné překážky.

Potřebujete ve svém SketchUp modelu udělat nějaké změny? Ani s tímto nemá Lumion žádný problém. Své změny proveďte a poté nechte v Lumionu model znovu načíst. O úpravy prostředí, povrchové materiály ani umístení objektu nepřijdete.

Tips & Rady

Věděli jste, že můžete do Lumionu importovat také hrany ze SketchUp modelu? Nebo nahradit importované “proxy” objekty detailnějšími prvky z knihovny Lumionu?

*Autorem návrhu modelu na obrázku v záhlaví stránky je Terralite Design and Development.