Lumion 2023 se blíží

Můžete si jej předplatit a používat zatím Lumion 12.5
Čekání je skoro u konce. Lumion 2023 dorazí v polovině března.
Zažijte světla, textury a detaily jako nikdy předtím. S kompletně novým enginem, který podporuje Ray Tracing.
Nejlepší doba pro nákup je vždy těsně před vydáním nové verze – tzn. nyní – protože máte již verzi odladěnou a vyzkoušenou miliony uživateli, kterou i my dobře známe. Navíc hned povydání dostanete novou verzi na email a můžete těžit ze všech novinek, kterých bude v roce 2023 požehnaně.
Více informacíE-shop

Každý detail se počítá

Oživte prostory s Lumionem

Co je nového

Lumion vám umožní obohatit rendery o poutavé detaily a vytvořit tak dechberoucí atmosféru, kterou byste jinak tvořili celé hodiny.

Verze Lumionu 12.3 posouvá tuto myšlenku ještě o krok dále. Jsou to totiž právě detaily, které projekt oživují a dodávají mu na kvalitě. Jsou to detaily, co ponoží vaše klienty a kolegy hluboko do prožitku, který se jim vtiskne do paměti. Překvapte je a potěšte až překvapivou úrovní podrobnosti vašich vizualizací.

Zapojte Lumion do pracovních postupů

S licencí Lumion neexistují žádné překážky ve vykreslování a realizování vašich představ.

Ať už program využijete v procesu vývoje návrhu, nebo pro vizualizaci konečného návrhu, Lumion vám ušetří drahocenný čas a zvýší hodnotu vašich služeb.

Custom ies spotlights | Lumion interior rendering

Používáte již některou ze starších verzí Lumionu?

Ať už se zaměříme na atmosférické osvětlení, nové ryze realistické povrchy, nebo zážitek z vytváření scény, který je rychlejší než kdy dříve, nová verze Lumionu má co nabídnout. Naši vývojáři zavádí nové funkce každý rok. Lumion 12 staví na více než desetiletém vývoji speciálně pro architekty.

Objevte nové možnosti Lumionu 12

Nové možnosti, mezi které patří volumetrické reflektory, omni světla a nové povrchové nálepky, rozšiřují šiřokou paletu atmosférických a vizuálně zajímavých prvků a efektů. Podstatného vylepšení se dočkal ale také prožitek při vytváření scény. Pracovní postupy v Lumionu jsou mnohem intuitivnější a rychlejší.

Vrhněte na život vašich návrhů nové světlo

Lumion 12 Pro umožňuje atmosférické osvětlení lépe, než kdy dříve. Prozařte nejdůležitější části vašeho návrhu a ukažte jej tak v to nejlepším světle.

Objemový efekt pro omni světla (Pro)

Lze si představit nespočet situací, ve kterých je objemové osvětlení přínosem. Nový efekt objemových omni světel dodává prostorům hloubku a nechybí rozptýlená záře. To vše pro uvození nálady, atmosféry a pocitů.

Pokud použijete efekt aplikovatelný pouhým kliknutím s jemností a citem, váš návrh přivede k dokonalosti. Vykreslete mlhavé večery, ukažte prach, či třeba páru v záběrech z interiéru. Efekt se aplikuje okamžitě a výsledky jsou výjimečné.

Volumetrický efekt reflektorů (pouze Pro)

Nový efekt volumetrického bodového světla vám umožní vrhnout viditelný paprsek světla do celé scény a přidat atmosféru a rozměr pro nádhernou filmovou atmosféru.

Díky širokému spektru aplikací můžete využít efekt objemových reflektorů k osvětlení interiérů, exteriérů a dokonce i bazénů, čímž prostorům dodáte větší hloubku a realističnost.

Efekt volumetrických reflektorů je nejnovějším přírůstkem do široké škály možností osvětlení dostupných v Lumion 12, od všesměrových světel po plošná a čárová světla, přičemž všechna si můžete přizpůsobit na základě barvy, jasu, stínů a mnoha dalších.

V kombinaci s Real Skies, efektem mlhy a atmosférickým deštěm a sněhem vám nový efekt volumetrických reflektorů pomůže předvést váš design v pohlcujícím kontextu.

Teplota barvy světela (Kelviny)

Uveďte náladu vašeho návrhu pomocí nového nástroje barvy okolního světla. Pomocí Kelvinovy ​​stupnice, která měří barvy od teplých (3000 K) po studené (7000 K), osvětlíte interiéry útulnou a příjemnou náladou a vytvoříte venkovní osvětlení s ostrým a povzbuzujícím pocitem.

Zachyťte jemné detaily života

V Lumionu 12 záleží na nejmenších detailech. S novými povrchovými nálepkami, poznávacími značkami a rozmanitou obsahovou knihovnou materiálů, předmětů, postav a přírodních prvků můžete svůj design oživit.

Obtisky / nálepky (Pro)

Dodejte svým vizualizacím nádech charakteru, stylu a osobnosti pomocí 142 nových povrchových obtisků. Jediným kliknutím přeměníte povrchy s nedokonalostmi, nástěnné kresby, odhalené cihly, mech, kresby křídou, barvy, dopravní značení a mnoho dalšího.

V kombinaci s dalšími funkcemi, jako jsou povětrnostní vlivy, mapy přemístění a hrany, máte k dispozici širokou škálu nástrojů pro zobrazení nedokonalostí povrchu a zvýraznění textur jako nikdy předtím.

Importujte své vlastní povrchové nálepky (Pro)

Lumion 12.3 vám umožní importovat vlastní nálepky, kterými dodáte povrchům zcela unikátní vzhled. Možnosti kreativního vyjádření jsou tak zcela neomezené.

SPZ (Pro)

Uživatelské nálepky se snadno modifikují a umisťují, nechte je do projektu prosáknout intuitivní cestou. Dodejte jim texturu a opotřebení podkladního materiálu.

Importujte své vlastní SPZ (Pro)

Od Japonska po Německo. Čína do Spojených států. Nové poznávací značky v Lumion 12 vám pomohou ukotvit váš design na konkrétním místě pomocí malého, ale vysoce pohlcujícího detailu. V Lumionu 12 můžete najít různé styly poznávacích značek z 10 různých zemí a také ze všech 50 států USA.

V Lumionu 12.3 můžete podtrhnout personalizaci projektu pomocí vlastních poznávacích značek. Nahrajte jeden nebo více obrázků a vytvořte si vlastní SPZ. Jediným kliknutím můžete nastavit, aby všechna vozidla scény odrážela umístění vašeho projektu.

110 nových animovaných rostlin

Lumion 12.3 přichází také s novými animovanými rostlinami. Dříve statické objekty hýří životem prostřednictvím pohybu. Díky tomu je prostředí kolem vašeho projektu energičtější a uvěřitelnější.

Objekty velmi detailní přírody (Pro)

Se 41 novými jemnými detaily přírody, včetně řady nových palem v různých fázích růstu, nádherně detailních květin, stonků trávy, plevele, orobince a dalších malých rostlin, můžete zachytit vitalitu krajiny ze skutečného života.

Zvýrazněte život ve vašem návrhu

570 nových položek knihovny
(některé pouze Pro)

Odhalte skutečné životní zkušenosti, které lidé zažijí při interakci s vaším návrhem. Ukažte, jak nábytek v místnosti dodává určitou náladu, jak stromy a příroda mohou udělat váš design živějším. S rozsáhlou knihovnou obsahu Lumion můžete vytvořit jakýkoli prostor jedinečný, plný osobnosti a barevně intimní. Mezi nové přírůstky patří:

• 86 kusů stylového nábytku do interiéru i exteriéru včetně sedacích souprav, sedaček, stolků a mnoho dalšího
•  31 zahradních předmětů, včetně nové kategorie zahrada
• 15 nových přepravních položek, které lze lokalizovat pomocí SPZ

• Solární panely, solární ohřívače a nabíječka pro elektromobily

• Modernější televize, počítače a další zařízení

• Noví statičtí lidé v realistických pózách a nové animace postav

• Různé předměty, jako jsou nástěnné obrazy, garážové předměty a obytné postele

Všechny nové objekty jsou v HD kvalitě, speciálně vyvinuté a plně optimalizované pro Lumion. Nové přírůstky zvyšují celkový počet knihovních prostředků v knihovně obsahu Lumion 12 Pro na903* .

65 nových materiálů
(některé pouze Pro)

Materiály dodají budovám pocit života, otevřou vaše smysly a dodají prostorům charakter a osobitost. V Lumionu 12 můžete najít 65 nových materiálů se širokou škálou možností:

• Akustická pěna • Vlnité ocelové plechy
• Karton • Vzory dlaždic
• Solární panely • Pískovcové bloky
• Hmatová dlažba • Rákosová střešní krytina
• Korek • Ostatní střešní krytiny a šindele
• Cihly • Kámen a dřevo
• Beton • A mnoho dalších


Mnoho materiálů v Lumionu je té nejvyšší kvality a lze je měnit pomocí povrchových obtisků, povětrnostních vlivů, měkkých hran (pouze Pro) a dalších. S novými přírůstky je celkový počet použitých materiálů ve Lumion 12 Pro je 1357 *.

Užijte si jednodušší a intuitivnější pracovní postup

V průběhu let se Lumion stal široce známým pro své snadné použití, které architektům umožňuje, aby se renderování stalo co nejplynulejším a nejintuitivnějším. Lumion 12 staví na tomto hlavním principu a ještě více se zaměřuje na uživatelskou zkušenost se zjednodušeným a plynulým pracovním postupem. Celý program je rychlejší a plynulejší, což umožňuje inspiraci k řízení tvůrčího procesu.

LiveSync pro Autodesk FormIt Pro

Lumion LiveSync vytváří spojení v reálném čase mezi prostředím bohatým na detaily a realistickým prostředím a nejoblíbenějšími 3D modelovacími a CAD programy. Nyní, v Lumionu 12, byla řada zásuvných modulů LiveSync rozšířena o Autodesk FormIt Pro, plynulé prostředí 3D skicování, které poskytuje bezproblémové propojení od návrhu konceptu po BIM pro méně přepracování.

Vylepšené OpenStreetMaps (Pro)

Ukažte svůj design v kontextu skutečného života. Vykreslit celé panoráma města. Nadmořské výšky jeho terénu. A všechny drobné detaily, které tvoří krajinu kolem něj. Funkce OpenStreetMaps posouvá v Lumionu 12 další skok vpřed a umožňuje vám lépe ovládat, otáčet a importovat okolní topografii pro váš projekt.

Urychlení práce
s materiály

Přizpůsobení materiálů pro realističtější, personalizovaný vzhled je nyní jednodušší a pohodlnější.

Kolekce objektů
a další vylepšení knihovny

Najděte vhodný strom, keř či zajímavý kus nábytku a dekorace v řádech sekund. Lépe a efektivnější strukturovaná knihovna vám pomůže urychlit práci.

Billboardy postav

Usnadněte si práci spojenou s vytvářením 2D lidí, siluet nebo jakéhokoli jiného 2D obsahu orientovaného ke kameře pomocí nového objektu – billboard s postavou.

Vylepšené fungování animací

Vytvářejte úžasné animace rychleji, s dopomocí čistějšího rozhraní a dalších vylepšení editoru filmů. Využijte efekt pokročilého pohybu a efekt pohybu hromadného.

Rozdělte váš projekt
na vrstvy

Zvýšili jsme maximální počet vrstev na 32. S jejich dopomocí ušetříte čas při organizaci projektu a následné vizualizaci.

Posouvejte se s pomocí stručných návodů

Zajímá vás, jak to vše funguje dohromady? Podívejte se na naši 5 dílnou sérii návodů o tom, jak vytvářet nádherné rendery snadno a rychle.

Přeměňte CAD návrhy na dechberoucí rendery

S Licencí Lumion můžete proměnit jakýkoli návrh CAD v nádherný render v jakékoli fázi procesu návrhu. K dispozici jsou edice Standard a Professional.

Objevte nové možnosti

Abychom umožnili architektům vizualizovat projekty plné emocí, ale též realističností, staví Lumion na více než 10 letech vývoje. Podívejte se, z čeho se Lumion skládá, jaké funkce nabízí a co přináší nejnovější verze.

* Modely na této stránce a v galerii pochází od CMonje, TEN OVER STUDIO, VIS3DARQ, Paul Sovereign, a Adam Ingram (Ark Visuals).