Vectorworks Lumion Odkaz ke stažení (pouze Windows)
Vectorworks 2019 SP3+
Vectorworks 2020
Vectorworks 2021
Vectorworks 2022
Lumion 9.3 a novější * Lumion LiveSync pro Vectorworks

* Lumion 8.5 bude fungovat, i když tato funkce není oficiálně podporována ani zaručena. 

 


 

2. Pokyny k instalaci

2.1:  Zavřete Vectorworks 2019 SP3 (nebo novější).
2.2:  Spusťte instalační program, který jste si stáhli výše, abyste nainstalovali zásuvný modul.
2.3:  Spusťte Vectorworks 2019 SP3 (nebo novější) a vyberte preferovaný pracovní prostor, například pracovní prostor Designer :

  • Nabídka Nástroje -> Pracovní prostory -> Návrhář

2.4:  Chcete-li upravit pracovní prostor, vyberte následující možnost nabídky:

  •  Nabídka Nástroje -> Pracovní prostory -> Upravit aktuální pracovní prostor

2.5:  Klikněte na záložku  Tools v okně Workspace Editor a poté klikněte na tlačítko [+] pro rozbalení  kategorie Rendering vlevo a kategorie Tool Sets vpravo.

mceclip1.png

2.6:  Přetáhněte  položku Lumion LiveSync z  kategorie Vykreslování  vlevo do kategorie 3D modelování  vpravo.

mceclip2.png

2.7:  Klikněte na tlačítko 3D modelování v levém dolním rohu obrazovky. Poté klikněte na tlačítko  Lumion LiveSync  .

mceclip0.png

2.8: Nyní by měla být dostupná tlačítka Lumion  LiveSync   .

Pokud chcete  Lumion LiveSync používat  na více pracovních plochách, jednoduše opakujte kroky 2.3 až 2.7 pro příslušný pracovní prostor.

 

3. Jak řešíte problémy s instalací?

3.1: Kontaktujte nás prosím, kontakty najdete v hlavním menu.

LumionLiveSyncForVectorworks_2.gif

 

4. Nastavení LiveSync:

mceclip0.png

LiveSync_for_Vectorworks_3.60_-_Settings.png

  • Režim opravy:  Tuto možnost použijte, pokud si všimnete, že v importovaném modelu jsou polygony , které se obecně liší od ostatních místních polygonů. Tento rozdíl může spočívat v tom, že jeden nebo více vypadá tmavší, zdá se průhledné nebo chybí, nebo je mapování textur odlišné. Nebo mají mnohoúhelníky nesprávný tvar nebo neodpovídají blízkým mnohoúhelníkům. Režim opravy potřebuje provést mnoho kontrol, a pokud je váš model složitý/detailní, bude jeho zpracování trvat déle a v případě potřeby opravit nalezené problémy.
  • Optimalizovat geometrie: Využívá metodu ke snížení celkového počtu polygonů, aby model fungoval v Lumionu efektivněji. Ve většině případů   můžete toto nastavení ponechat jako Zapnuto .

5. Vektorová díla v kontextu reálného světa. Modelujte svůj design v jeho budoucím prostředí.

Vectorworks je kompletní řešení pro proces návrhu architekta a nová funkce LiveSync for Vectorworks vtahuje do mixu výjimečnou technologii vykreslování v reálném čase Lumion.

Pouhým kliknutím můžete synchronizovat svůj 3D model Vectorworks s Lumion , což vám umožní obléci váš model do elegantních materiálů a objektů z rozsáhlé knihovny obsahu. Okamžitě můžete vidět svůj model v jeho skutečném prostředí, ať už je to v centru městské metropole nebo v malebném venkovském prostředí.

K používání funkce LiveSync budete potřebovat Lumion 9.3 (nebo vyšší) a Vectorworks 2019 SP3 (nebo vyšší) .

 

Lumion LiveSync pro Vectorworks
Okamžitě nastavte živou vizualizaci v reálném čase mezi Vectorworks a Lumion. Změňte tvar modelu Vectorworks a uvidíte, jak se tyto změny odehrávají v reálném čase vúchvatném a živém prostředí Lumionu .

Jak budete pokračovat v modelování v Vectorworks, můžete současně prohlížet svůj projekt v Lumionu obklopený pohlcující krajinou s plnými prvky (hory, voda, tráva). Díky krásným materiálům je design „popupný“, zatímco fotorealistické osvětlení náhle umocní váš smysl pro prostředí, realismus a hloubku.

Synchronizace materiálů v reálném čase
Okamžitě vdechněte život svému synchronizovanému modelu Vectorworks použitím kteréhokoli z více než 1000 materiálů Lumion s vysokým rozlišením v editoru Lumion . Jak budete pokračovat ve vývoji návrhu, můžete vyladit materiály přesně podle svých představ a poté uložit rozvržení materiálů pro budoucí vykreslování.

Živá synchronizace úhlu pohledu
LiveSync nyní umožňuje živou synchronizaci úhlu pohledu. Zapněte jej a okamžitě si osvojte perspektivu fotoaparátu Vectorworks, díky čemuž bude vaše práce jednodušší, rychlejší a příjemnější. 

Automatický import modelu
Při navazování spojení LiveSync Lumion automaticky importuje váš model Vectorworks. Pokračujte v práci a úpravách svého projektu i po vypnutí LiveSync a snadno uložte soubor jako .LS pro budoucí vykreslování nebo další postup práce na projektu.