Lumion CZ / lumiartsoft s.r.o. – Kontakt

O nás a Lumionu

 

1998 – 2010 Vznik Lumionu 

V roce 1998 v městě Leiden v Nizozemsku dva mladí holandští počítačoví programátoři podnikali první kroky k vytvoření softwarové společnosti. Měla se zrodit společnost Act-3D B.V. Klíčovou věcí v této době byl jejich špičkový 3D engine, Quest 3D, který si našel cestu do mnoha aplikací.

Quest 3D byl zásadním odrazovým můstkem vedoucím k poznání, že architektům něco chybí: vizualizační nástroj, který jim umožní rychle získat výsledky, aniž by potřebovali vysoce technické zázemí nebo předchozí zkušenosti s 3D grafikou.

V roce 2007 tedy malý tým Act-3D podnikl důležitý krok a přesunul své zaměření přímo na architekty s jedinečným cílem umožnit jim využít sílu technologie 3D vizualizace v reálném čase. V prosinci 2010 přišla na trh první verze Lumionu.

 

2013 První Lumion v České republice

Založení společnosti předcházela samozřejmě praxe s jinými SW a poznání potenciálu programu Lumion. Ondřej Valach (jeden ze zakladatelů společnosti lumiartsoft s.r.o.) pracoval po několika předešlých zaměstnáních na pozici technické podpory programu Top Solid, což je univerzální CAD/CAM výrobní program napojený na výrobní mechanizmy. Zaměřením dřevovýrobou se potýkal i s vizualiazcemi, právě na jednom školení vizualizací se dozvěděl od zákazníka z Lytomyšle o programu Lumion. To co si připravoval na školení několik dní dokázal Lumion už v té době udělat za pár vteřin. Mail do Nizozemí byl tak samozřejmostí. 

 

2014 Vznik společnosti Lumiartsoft s.r.o.

Společnost lumiartsoft s.r.o. vznikla v dubnu 2014, kdy jsme se domluvili s ACT-3D na výhradním zastoupením pro Českou republiku, kromě ní jsme pomáhali postupně rozjet i Slovenskou republiku, Maďarsko a Ukrajinu. Vznik společnosti samozřejmě nebyl jen tak, zakládající osoby byly Ondřej Valach a Alfons Zelíčko (rozený Mirek Smejkal), kteří se dohodli, že zkusí trochu na punk co to obnáší prodej SW. 

Už v tomto roce se nám podařilo dostat se s Lumionem na první školy, což byla tedy hlavně zásluha studentů, kteří si sami program vydupali. My jim jen pomáhali program doručit, dělat k němu technickou podporu a občas nějaké to školení a podobně. To bylo vše s verzí Lumion 4. Tato verze se začala ve světě pomalu prosazovat a Lumion získával své jméno, v ČR byl program ještě hodně málo známý. 

 

2015 Změna vedení a první univerzity

 

Důležitým milníkem byl 20tý květen 2015, kdy přišla žádost o studentskou licenci od Jindřicha Woytely, který posléze nahradil místo Alfonze Zelíčka ve vedení společnosti. Licenci chtěl samozřejmě poslat co nejrychleji, i když žádost odešla kolem osmé večer, ale také s ní za večer/noc vykouzlil pěkné vizualizace.

Tou dobou už byl program Lumion používaný na VUT v Brně, konrétně na FAST. Ale v roce 2015 se konala i první přednáška ohledně Lumionu na ČVUT, kde jsme navázali i další kontakt, zatím s odpůrcem Lumionu, Jiřím Mezerou. Tou dobou už studenti používali Lumion na všech českých univerzitách se stavebním a nebo architektonickým zaměřením. Ale reálná výuka tohoto SW zatím fungovala jen nárazově, kromě zmíněného FASTu.   

 

2017 První ocenění a již téměř 50 středních škol

Lumion se již touto dobou dostal do povědomí a začalo se mu dařit hojně i v České republice. důkazem byly první ocenení, například od Delloite nebo třeba zlatá medaile Stavebních veletrhů. V týmu se zatím vystřídalo už i několik lidí, někteří si stihli pak i založit i vlastní společnosti, nebo se prostě vydat jinou cestou. Od začátku jsme se věnovali nejen prodejem SW, ale i tvorbou vizualiazací v rámci podpory programu Lumion i v rámci podpory zákazníků. 

 

 

 

Náš tým

V případě dotazů neváhejte kontaktovat náš tým, který je Vám plně k dispozici. K tomu můžete využít kontakty níže. V případě potřeby sjednání schůzky nás kontaktujte nejlépe telefonicky.