Lumion pro ArchiCAD

Zrychlete své pracovní postupy díky vizualizaci v reálném čase pro ArchiCAD

Kompatibilita s Lumionem a rendering v reálném čase
pro Graphisoft ArchiCAD

Graphisoft ArchiCAD je špičkový modelovací program s podporou modelování BIM. Uživatelé jej oceňují pro čisté rozhraní a rozsáhlé možnosti, které pokrývají vše od plánování projektu až po implementaci finálních řešení.

Bez ohledu na to, v jaké fázi projektu se nacházíte, Lumion vylepší vaše pracovní postupy a díky svému prostředí speciálně vystavěnému pro tvorbu 3D vizualizací vám nabídne to nejlepší možné vybavení pro tvorbu snímků, videí i 360° panoramat.

S pomocí bezplatného pluginu LiveSync pro ArchiCAD můžete do svých postupů zahrnout renderování v reálném čase. Díky tomu uvidíte svá rozhodnutí v realistickém a na detaily bohatém prostředí od začátku vývoje až po poslední ladění konstrukce.

“[Lumion] zásadně mění způsob, jakým návrh komunikujeme, protože můžeme proces úprav opakovat mnohem rychleji.”

Jamie Maslyn Larson,
Ředitelka studia Landscape, BIG NYC

Proč použít Lumion pro vizualizaci vašich ArchiCAD návrhů?

Lumion je program speciálně vytvořený pro 3D vykreslování, uzpůsobený pro potřeby architektů a designérů, kteří pro svou práci preferují software ArchiCAD.

Vše, co budete pro tvořbu živých vizualizací potřebovat, je 3D model z vašeho ArchiCAD projektu. Krásu svého projektu, jeho nejdůležitější detaily, jeho atmosféru a emoce, to vše vyobrazíte v maximální kvalitě díky Lumionu v řádu pouhých několika minut. Projekt můžete obohatit o detailní přírodu, objekty i animace. Jedním z nejúčinnějších prvků je ale volumetrické osvětlení. Nádherný render vytvoříte během 15 minut a nebudete k tomu potřebovat žádné formální školení.

Zrychlete vaše 3D vizualizace

Když přijde na 3D vizualizace, nabízí Lumion celou řadu benefitů, ze kterých můžete těžit. Práce v něm je nejen rychlá, ale také intuitivní a velice jednoduchá. Výsledné snímky dosahují těch nejvyšších kvalit, při jejich tvorbě se však vyhnete stresu. Vše totiž běží naprosto hladce.

Doporučujeme využít nadstandardních možností pluginu Lumion LiveSync pro ArchiCAD. S jeho pomocí můžete svůj návrh sledovat v průběhu celého procesu vývoje v reálném čase v prostředí sestaveném z vašeho výběru prvků vestavěné knihovny (více než 6 900 objektů). Povrhy navíc můžete opatřit detailními materiály, vybírat přitom můžete z více než 1 350 povrchových textur.

Způsoby importu modelu ArchiCAD do Lumionu

LiveSync render v reálném čase

Lumion LiveSync pro ArchiCAD je bezplatný plugin pro vykreslování v reálném čase, který hladce propojí vaše projekty ArchiCAD a Lumion.

Díky tomuto živému propojení uvidíte každou změnu v modelu ArchiCADu hned po jejím provedení. Můžete tak mnohem rychleji usoudit, zda bylo dané rozhodnutí správné, nebo se chcete vydat trochu odlišnou cestou. Prozkoumejte, jak váš model interaguje s reálnými prvky, kupříkladu světlem a vrženým stínem. Vylepšete prezentace prováděním změn v modelu za chodu.

Export z ArchiCADu do Lumion

I když nabízí plugin LiveSync rychlou a efektivnější cestu k práci na vašem návrhu, k dispozici máte samozřejmě také možnost klasického importu souboru.

Pro export doporučujeme volit soubor typu Collada (.DAE), který zajistí naprosto bezproblémové a rychlé prolnutí modelu s prostědím Lumionu.

Tipy & Rady

Věděli jste, že můžete objekty importované z ArchiCADu můžete nahradit objekty knihovny Lumion? Víte, že se některé materiály v Lumionu automaticky převádí na vodu či sklo?