Lumion pro Allplan

Přeměňte své Allplan projekty do atmosférických a realistických renderů během pár chvil

Plná kompatibilita s Allplanem a renderování v reálném čase

Allplan je celosvětovým poskytovatelem softwaru pro návrhy v souladu s BIM. Díky svému cílení na architekty umožňuje dosažení přesných návrhů a tvorbu projektové dokumentace.

Plná kompatibilita Lumionu a funkce LiveSync umožní vytvářet návrhy v reálném čase a zjednodušit tak pracovní postupy. Změny v návrhu si můžete prohlížet okamžitě po jejich zavedení v prostědí Lumionu plném stromů, osob, textur a realistického osvětlení.

Synchronizujte kamery mezi Allplan a Lumion pro snadné revize návrhů.

Lumion nevyžaduje žádné zkušenosti s tvorbou vizualizací. Práce v něm je extrémně intuitivní a příjemná. Ve spojení s Allplanem vám Lumion umožní vizualizovat modely s pozoruhodnou úrovní fotorealismu a detailů.

Díky napojení programu Lumion můžete modelovat při renderování, ale i renderovat při modelování. Zkrátka šetřit čas v každém kroku pracovního postupu.

“Díky Lumionu můžeme klientům konečně ukázat nejen to, jak bude vámi navrhované místo vypadat, ale také jak se v něm budou cítit.”

John Goldwyn,
Víceprezident v WATG

Jak nastavit propojení mezi Lumionem a Allplanem

 Existují dva postupy nastavení spolehlivého a plynule fungujícího pracovního postupu spolupráce Allplan-Lumion.

Díky rozsáhlé kompatibilitě Lumionu můžete jednoduše exportovat 3D model z Allplanu a poté importovat tento model do Lumionu. Když provedete změny v modelu v Allplanu, po kliknutí na tlačítko opětovného importu model v Lumionu aktualizujete. Import je bezproblémový. Pokyny pro import modelu do Allplanu si můžete přečíst níže.

Druhou možností je využití pluginu LiveSync, který umožní propojení modelu v Allplanu s Lumionem v reálném čase. Model už aktualizovat nebudete muset, aktualizace probíhají automaticky a okamžitě.

S pluginem Lumion LiveSync pro Allplan můžete vizualizovat změny ve vašem modelu okamžitě. Proces vývoje tak můžete propojit s fází výběru materiálů s realistickou úrovní fotorealismu. Bez obtíží budete synchronizovat pohledy z kamery mezi oběma programy. Tím se proces kontroly podstatně usnadní.

Vizualizujte formu. Komunikujte emoce.

Renderování v Lumionu přináší řadu výhody. Některé z nich:

✓ Snadno vytvořte projektu kontext skutečného života.

✓ Objevte rozsáhlou knihovnu s pozoruhodně detailními přírodními prvky, nábytkem, dekoracemi, osobami a materiály.

✓ Dodejte stavebním materiálům realistický vzhled pomocí povrchových nálepek, povetrnostních vlivů a dalších efektů.

✓ Prohlížejte si své návrhy v prostředí prosvětleném krásným osvětlením doplněným o vlivy počasí.

✓ Užijte si rychlý, intuitivní a spolehlivý pracovní postup, který šetří čas v jakékoli fázi vývoje návrhu.

Lumion si můžete vyzkoušet s vlastními projekty Allplan po přihlášení ke 14denní bezplatné zkušební verzi.

Jak vizualizační program Lumion funguje?

Tvořte realistické prostředí

Lumion usnadňuje umístění vašeho návrhu do jeho budoucího prostředí. Sdílejte svou vizi v reálném světě! Pokročilé nástroje usnadňují tvarování krajiny v okolí vašeho návrhu. Přidávejte objekty a tvořte tak prostředí plné osob, stromů, aut, nábytku a dalších prvků kontextu. Umistěte svou budovu do horských výšin. Ukažté dům na nábřeží. Dělejte cokoliv, co si umíte představit, Lumion fantazii meze neklade.

Zachyťte náladu a emoce

Lumion přichází s desítkami výkonných, ale intuitivních vizualizačních efektů. Stačí jedno kliknutí a nad vaší stavbou se rozprostře okouzlující obloha. Pohybem jezdce nechte návrh skrápět kapkami deště nebo jej zasypte závěji sněhu. Využít můžete širokou škálu snadno použitelných animačních efektů, díky kterým můžete do svého portfolia služeb doplnit položku “architektonická videa”.

Renderujte rychleji než kdy dříve

Většina architektů klade velký důraz na detail a kvalitu. Lumion obsahuje špičkovou technologii vykreslování, která vám pomůže v krátkém čase vytvářet poutavé obrázky a videa. Ať už jde o vaše interní prezentace návrhu nebo jednání s klientem, Lumion vám umožní okamžitě vykreslit více obrázků ze stolního počítače nebo notebooku. A co víc, Lumion vás podrží i když potřebujete získat několik obrázků na poslední chvíli.

Tips & Rady

S desítkami vizuálních efektů v Lumionu vás dělí od náhledu na váš návrh jen pár kliknutí. Podívat se můžete na jeho podobu v deštivém dni, při velkolepém západu slunce, nebo v obležení jinými budovami.

*Autorem návrhu modelu na obrázku v záhlaví stránky je Ten Over Studio.